P0

Nuomonės

Vilnius atleidžia nuo nuomos mokesčio, Klaipėda – net nesumažina (9)

Renaldas Kulikauskas
2020-04-13


Vilniaus miesto savivaldybė karantino įtaką patiriančius nuomotojus yra atleidusi nuo žemės ir nekilnojamojo mokesčių, kiti didieji miestai tokią galimybę dar svarsto, rašė „Verslo žinios”.

Klaipėda jau nusprendė – įvyko pirmas istorijoje nuotolinis Klaipėdos miesto tarybos posėdis. Jame savivaldos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis pristatė atleidimo nuo nuomos savivaldybės turto nuomotojus klausimą ir pateikė kažkokios neįvardintos darbo grupės siūlymą NEatleisti nuo nuomos mokesčio karantino laikotarpiui.

„Oro grupės” nuotr.

E. Simokaitis kalbėjo kažką apie niekaip niekaip negalimas prarasti savivaldybės biudžeto pajamas, gaunamas iš nuomos. Suprask, biudžetas ir taip susidurs su sunkumais, kokios dar ten lengvatos.

Jis sakė suprantantis, kad nuomininkai karantino metu negauna jokių pajamų, ir todėl pasiūlė atidėti nuomos mokesčio mokėjimą. Suprask, tu negauni nei euro pajamų dėl Vyriausybės sprendimo karantinuotis, bet kai grįši po karantino dirbti, pas tave plūstels tokie klientų srautai ir tokios dar nematytos pajamos, kad galėsi ne tik susimokėti įprastą nuomos mokestį, bet dar ir padengsi tą karantino metu nesumokėtą.

Tarybos nariai neliko abejingi būsimoms nuomininkų kančioms ir mielaširdingai pasiūlė.., deja, ne atleisti nuo jo, o vienam mėnesiui po karantino nukelti susikaupusios skolos už nuomą mokėjimo termino pradžią.

Tarybos nariai Arvydas Vaitkus ir Rimantas Taraškevičius išsakė siūlymą svarstyti atleidimą, bet E. Simokaitis rėmėsi jau išdiskutuotu darbo grupės sprendimu ir siūlė jį patvirtinti. Sakė, gal vėliau kada pakalbėsime, o dabar sprendimas jau atspausdintas, ko čia terliotis kažką keičiant.

Na taip, gal reali pagalba ir nušviestų nuomininkų, sėdinčių namuose ir žiūrinčių į negautų pajamų ir vis grėsmingiau atrodančių išlaidų eilutes, godas, bet nieko, pakentės.

Pasijaučiau debilas, neteisingai supratęs ekonomikos pradžiamoklį. Maniau, kad pasaulio ekonomistai primygtinai rekomenduoja vyriausybėms ir savivaldybėms ekonomikos krizių etapais jokiu būdu nemažinti viešųjų išlaidų apimčių, nesustoti pirkti ir vystyti numatytus projektus, kad bent jau viešojo biudžeto pinigais kompensuotų verslo sektoriaus apsukų stojimą ir su tuo susijusių mokestinių pajamų netekimą. Jei yra galimybių, netgi didinti išlaidas didinat skolos dydį.

Pamaniau, kad toks atleidimas nuo mokesčių ir būtų tokio skatinimo išraiška. Matyt, būsiu ne taip supratęs.


  2020-04-13

  9 komentarai “Vilnius atleidžia nuo nuomos mokesčio, Klaipėda – net nesumažina”

  1. Nu ką, debiloidai – pašokot meto rinkimuose prieš Vaitku? Eikit dabar, nepasprinkit, dūda toliau klausykit, loxai

  2. Drebėti juos lauk iš valdžios ir nei už vieną nebalsuoti. Visus biuletenius kad ne pasinaudotų, sumesti negaliojančius. Už tokius nėra ko balsuoti, jie žmonių vargu nemato, tai tegul pasedi ir jie be lėšų. Pažiūrėsim ką ciulbes!

  3. Eisim į teismą. O šitie ponai skris lauk nuo savo kedžių per sekančius rimkimus

   • Rietai per silpni, pamatysit, kad kitais rinkimais bus taip, kaip suplanuota 😁

  4. Gal kitų ir neatleis, bet taraske tai tikrais atleis nuo visų mokesciu.
   Valdovai ( o taraske toks yra) mokesčių nemoka.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt