P0

Politika

Žada pigesnes dujas ir elektrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-16


Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė, kad elektros kaina nuo liepos 1 d. gyventojams turėtų mažėti ne mažiau kaip 10 proc., o gamtinės dujos – ne mažiau kaip 15 proc.

„Duomenys dar negalutiniai, jie gali koreguotis. Ne į blogesnę, o į geresnę pusę, kitaip tariant – vartotojų naudai. Tai viena iš Vyriausybės priemonių mažinant neigiamas koronaviruso pasekmes vartotojams ir kartu išnaudojant elektros ir gamtinių dujų (ypač suskystintų gamtinių dujų) rinkų tendencijas. Energetikos ministerijai su atsakingomis institucijomis yra pavesta įvertinti, kiek maksimaliai būtų galima sumažinti elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams nuo liepos pradžios. Šiuo metu vykdomi detalesni skaičiavimai. Procentus jau minėjau, bendras siekis ir tikslas – užtikrinti didžiausią įmanomą kainų mažėjimą”, – savo paskyroje „Facebook” profilyje rašo ministras pirmininkas.

Kartu jis primina, kad elektros energijos kainos tradiciškai peržiūrimos tik kartą per metus ir naujos tvirtinamos lapkričio pabaigoje, o dabar Energetikos ministerija, reaguodama į ženkliai mažėjančias elektros kainas didmeninėje rinkoje, ėmėsi iniciatyvos ir kreipėsi į valstybės kontroliuojamą įmonę „Ignitis“ bei Valstybinės energetikos reguliavimo tarybą dėl ankstesnio kainų peržiūrėjimo.


  2020-04-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt