P0

Uostas ir jūra

Taršos klausimą svarstys Uosto taryboje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-22


Susisiekimo ministerija praneša, kad jai vadovaujantis Jaroslavas Narkevičius, reaguodamas į Klaipėdos gyventojų skundus „dėl taršos vykdant krovos darbus jūrų uoste”, kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, prašydamas imtis veiksmų „nustatant aplinkosaugos problemas uoste”.

„Šalia uosto gyvenantys klaipėdiečiai nuolat kelia klausimus dėl taršos. Tiek Susisiekimo ministerija, tiek Uosto direkcija aktyviai bendradarbiauja su aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančiomis institucijomis, tai darys ir toliau bei padės konstruktyviai spręsti su tarša Klaipėdos mieste susijusius klausimus“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras.

Pasak J. Narkevičiaus, taršos klausimą ketinama aptarti artimiausiame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto tarybos posėdyje.

Uosto vidus kompas

Pranešime primenama, kad Lietuvos transporto saugos administracija atestuoja įmones, siekiančias vykdyti pavojingųjų ar aplinką teršiančių jūrų krovinių krovą. Tokio atestavimo tikslas – nustatyti įmonių pasirengimą profesionaliai verstis numatyta veikla ir siekti, kad teikiamos paslaugos ir darbai būtų vykdomi laikantis visų teisės aktų reikalavimų. Jeigu įmonės veikla gali padaryti žalos gamtai, kelti grėsmę žmonių gyvybei ir sveikatai, atestacijos galiojimas gali būti sustabdomas Aplinkos apsaugos departamento ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos motyvuotu teikimu.

Aplinkos ministras K. Mažeika jau buvo pareiškęs, kad inicijuoja Aplinkos apsaugos įstatymo pataisas, kad ribojimai taršioms įmonėms įsigaliotų nuo šių metų lapkričio, o ne nuo 2022 m.

„Čia kalbame realiai tik apie vieną įmonę – „Klasco“ (…) Įmonė nesistengia, o laukia, kol ateis 2022-ieji. Turi (reikalavimai – BNS) įsigalioti gerokai greičiau. Gyventojai turi pajausti įstatymo reikšmę, kad galėtų reikalauti geresnės ir švaresnės aplinkos, <…> Situacija negerėja. Ir Klaipėdoje tarša nesikeičia, nors „Klasco“ buvo ir veiksmų planą susidaręs, bet nuvykus mūsų inspektoriams, jie rodo pirštu, parodykit, ką mes pažeidinėjam. Dar įstatymas negalioja, todėl bausti negalima, o jie, piktnaudžiauja tuo ir elgiasi, mano manymu, labai nepagarbiai gyventojų, bendruomenės ir visuomenės atžvilgiu, todėl nematau kitos galimybės ir turime pagreitinti įstatymo įsigaliojimą, nes, panašu, kad įmonė nieko nedarydama, laukia, o galimai pasikeitus politinei situacijai prašys įstatymo įsigaliojimo atidėjimo. <…>Toje pačioje Latvijoje kraunama geležies rūda. Krauna uždaru būdu – yra sistemos, neleidžiančios atvirai dulkėti“, – BNS tvirtino ministras.

Aplinkos apsaugos departamentas šią savaitę informavo, kad Aplinkos ministerijos pavedimu antradienį pradėjo neplaninį  kompanijos patikrinimą, kurį numatyta užbaigti gegužės 19 d.

Tuo metu Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“) pastaruoju metu išplatino jau ne vieną pranešimą, kuriame tikina, kad jos krova neteršia miesto.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-04-22

Vienas komentaras apie “Taršos klausimą svarstys Uosto taryboje”

  1. Galbūt jau būtų laikas pradėti veikti, o ne metų metus plepėti apie problemą ir imituoti sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt