P0

Regionas

Rajono darželinukus sieks maitinti ekologiškai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-14


Klaipėdos rajono planuose – darželiuose vaikus maitinti ekologiškai. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) šiais metais planuoja skirti tam beveik 600 tūkst. eurų. Ši parama leistų rajono ikimokyklinėse įstaigose užtikrinti, kad dalis vaikų maitinimui skirtų produktų atkeliautų tik iš Lietuvos ekologinių ūkių. Tokie bandomieji projektai jau yra startavę šalyje ir juose dalyvaujantys vaikų darželiai nauda neabejoja.

Mėsa, duona, sviestas, vaisiai ar daržovės. Tai produktai, kurie ant darželinukų stalo galėtų atkeliauti tiesiai iš šalies ekologinių ūkių. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo įstaigos vaikus sveikai maitinti skatinamos šalies mastu. ŽŪM yra patvirtinusi priemonę, pagal kurią kompensuojamas kainų skirtumas tarp įprastinių ir ekologiškų produktų. Šiems metams tam ŽŪM yra numačiusi skirti beveik 600-us tūkst. eurų.

„Mes nuolat kalbame apie vaikų sveikatą, apie sveiką ir kokybišką maitinimą. Valstybė tą skatindama net skiria lėšų. Reikia tik mūsų pačių ugdymo įstaigų noro, kad ant vaikų stalo atsirastų kuo daugiau ekologiškų produktų. Šalyje tikrai gausu ūkių, kurie tokią produkciją augina ar gamina, todėl tikrai nebūtų sudėtinga užtikrinti kuo sveikesnį ir įvairesnį darželinukų maitinimą. Be to, ir ateityje, galbūt, vaikai maitinsis sveikiau, jei to bus pratinami nuo vaikystės“, – pranešime cituojama Klaipėdos rajono tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.

Žemės ūkio ministerija šiais metais atnaujino taisykles. Sumažinti reikalavimai, todėl tikimasi, kad prie šio projekto prisijungs daugiau šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Jos, norėdamos gauti paramą, turės užtikrinti, kad vaikų racioną ekologiški produktai sudarys ne mažiau nei 60 proc., be to, paraiškas galima teikti už bet kokį laikotarpį. Tik jis turi būti ne mažesnis nei 3 mėnesiai, bet galima ir už 4, 5 ar daugiau mėnesių.

„Kiek teko domėtis, bandomajame projekte dalyvavusios ugdymo įstaigos kaip didžiausius iššūkius įvardijo viešuosius pirkimus. Tačiau nepaisant to, jos ir toliau planuoja vaikus maitinti ekologiškai, nes mato to naudą. Tikiuosi, kad tą naudą pamatys ir mūsų rajono ikimokyklinės įstaigos ir teiks paraiškas gauti  finansavimą. Nes daugiau kaip pusę vaikų raciono pakeisti ekologiškais produktais būtų tikrai didelis žingsnis į priekį“, – neabejoja Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Paraiškas gauti finansavimą ekologiškam maitinimui darželiuose ugdymo įstaigos jau gali teikti dabar. Žemės ūkio ministerija jų laukia iki birželio 20 d.


2020-05-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt