P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Tebetiria naujojo Uosto direkcijos vadovo tinkamumą pareigoms (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-05-14


Susisiekimo ministerijai dar balandžio pradžioje paskelbus, jog naujuoju Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovu tapo Algis Latakas, pastarasis iki šiol oficialiai negali pradėti eiti šių pareigų, nes nėra gauta tokiais atvejais būtinų spec. tarnybų pažymų.

Uosto direkcija iki šiol dar neturi nuolatinio vadovo, nes dėl A. Latako nėra gauta tokiais atvejais būtinų spec. tarnybų pažymų. Palmiros Mart nuotr.

„Atvirai Klaipėdai” susisiekus su ministro patarėja Aldona Violeta Griniene, pastaroji pažadėjo išsiaiškinti, ar, praėjus daugiau nei mėnesiui, dar nėra gauta tarnybų atsakymų, ir neilgai trukus portalo žurnalistei atsiuntė tokio turinio SMS: „Jokių pokyčių šiai dienai nėra. Informuosiu, kai tik bus naujienų”.

Tuo metu žinia apie tai, kad iš buvusių 13 kandidatų į Uosto direkcijos vadovo postą komisija pasirinko 60 metų A. Lataką, kuris su valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu praėjusiuose savivaldos rinkimuose bandė patekti į Klaipėdos miesto Tarybą, viešojoje erdvėje prieš mėnesį buvo sukėlusi nemažą šurmulį.

Po minėtos žinios paskelbimo socialiniai tinklai mirgėjo pačiomis įvairiausiomis nuomonėmis ir ne visais atvejais itin korektiškais komentarais.

Dėl to savo poziciją išsakė ir vienas iš buvusių kandidatų –  Vaidas Šukys, nedviprasmiškai suabejojęs ir darbo užsienio uostų kompanijose patirties neturinčio A. Latako kompetencija, ir vykusios atrankos į tokį šaliai svarbų postą nešališkumu.

„Suprasčiau, kad būtų išrinkę energingą, užsienyje besistažavusį, nepriklausantį jokiai partijai ar įtakingai šeimai jauną kandidatą. Tada nusiimčiau kepurę ir paspausčiau ranką! O kas įvyko? Valstiečių partijos kandidatas, neabejotinai paremtas partijos. O dėl reikšmingos patirties uosto vadyboje, darbo stažo užsienyje, puikių anglų kalbos žinių bei derybinių sugebėjimų…”, – „Atvirai Klaipėdai” atsiųstame laiške rašė jis.

Panašios abejonės kilo ir Seimo narei konservatorei klaipėdietei Agnei Bilotaitei, kuri dėl Uosto direkcijos vadovo konkurso skaidrumo kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją.

Skelbti konkursą minėtoms pareigoms užimti prireikė po to, kai buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis dar praėjusių metų kovą, tuoj po savivaldos rinkimų, iš pareigų atleido tuometinį Uosto direkcijos vadovą Arvydą Vaitkų. Jis kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatas dalyvavo rinkimuose į miesto mero postą, o rinkiminės kampanijos finansiniai rėmėjai buvo uostui įmonių vadovai ir akcininkai. A. Vaitkus, tapęs miesto Tarybos nariu, per teismus bandė sugrįžti į pareigas, tačiau to padaryti jam nepavyko.

Primintina, jog lygiai prieš metus, po savivaldos rinkimų, dėl to, kad buvo sulaukta nepalankių spec. tarnybų pažymų, iš miesto administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų buvo priverstas pasitraukti Rusų aljanso atstovas Olegas Mariničius, kuris buvo potencialus kandidatas eiti šias pareigas ir po paskutiniųjų rinkimų.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2020-05-14

  Vienas komentaras apie “Tebetiria naujojo Uosto direkcijos vadovo tinkamumą pareigoms”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.131.33.194)

   O Agne Bilotaite su konservatoriais inicijuos antikorupcini tyrima del miesto politiko Audriaus Petrosiaus idarbinimo savovaldybes imoneje KRATC?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt