P0

Verslas

Bandys dėti apynasrį dulkantiems kroviniams (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-21


Aplinkos ministerija parengė Minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant birias kietąsias medžiagas ir kviečia visuomenę susipažinti su jų projektu. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki birželio 4 d.

Šie reikalavimai bus taikomi įmonėms, kuriose laikomos, kraunamos ar vežamos birios kietosios dulkios medžiagos (kietasis biokuras, kuro durpės, akmens anglis, geležies rūda, naftos koksas, mineralinės trąšos, smulkintas metalo laužas, statybinės medžiagos, statybinės atliekos ir kt.) ir šios veiklos metu į aplinką gali patekti dulkės.

Anot ministerijos pranešimo, iki šiol teisės aktai nenumatė reikalavimų veikloms, susijusioms su biriomis kietosiomis medžiagomis, trūko teisinių priemonių kontroliuoti tokią veiklą ir pareikalauti įmonių atsakomybės už aplinkos taršą.

„Nuolat gaunami visuomenės skundai apie dulkėmis teršiamą aplinką parodė, kad tai didelė problema , – pranešime cituojama aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė. – Tenka apgailestauti, kad vis dar neįsivyrauja požiūris vykdyti veiklą taip, kad ji nekeltų grėsmės aplinkai ir šalia gyvenantiems žmonėms. Aplinkosauginiai reikalavimai turi būti vertinami ne kaip papildoma prievolė ar papildomos išlaidos, o kaip integrali atsakingo verslo dalis.“

Dulkėmis jų gyvenamojoje aplinkoje pastaruoju metu vėl skundžiasi centrinės Klaipėdos miesto dalies gyventojai, manantys, kad jų šaltinis yra AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco”).  Pastaroji ne kartą viešai pastaruoju metu atskirto, kad esą neturi nieko bendro su dabartine tarša centrinėje miesto dalyje. Ji akcentuoja oro taršos stotelių duomenis, kurie rodo, kad tarša kietosiomis dalelėmis neviršijama.


  2020-05-21

  Vienas komentaras apie “Bandys dėti apynasrį dulkantiems kroviniams”

  1. AvatarNesupratau (IP: 88.119.136.56)

   Kažkos kalamburas gaunasi : įsakymas įsigalioja nuo 2020-11-01, o apribojimai taikomi nuo 2022-01-01 ! Tai kur čia pažanga ? Vėjai kažkokie…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt