P0

Koronavirusas

Vakciną nuo COVID-19 žada rudeniui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-22


Farmacijos kompanija „AstraZeneca” pranešė rugsėjį pradėsianti tiekti vakcinas nuo koronaviruso. Esą jų kaina pandemijos metu bus tokia, kad kompanijai pelno neneš.

Pirmieji susitarimai apims įsipareigojimus patiekti mažiausiai 400 mln. dozių. Dabartiniai pajėgumai leidžia jų pagaminti apie milijardą, tačiau žadama juos didinti.

astrazeneca.com nuotr.

Kompanija jau gavo milijardo dolerių paramą iš JAV Biomedicinos pažangiųjų tyrimų ir plėtros tarnybos (BARDA), kad galėtų vakciną pradėti tiekti rinkai šį rudenį. Parama skirta ir klinikiniams vakcinos bandymams su 30 000 savanorių.

Vakcina, vadinama AZD1222, buvo išrasta Didžiojoje Britanijoje, Oksfordo universiteto Jenner instituto mokslininkų – kompanija jau sudarė su jais licencinį susitarimą.

Klinikiniai bandymai su 1000 sveikų 18-55 metų amžiaus savanorių prasidėjo balandį keliuose tyrimų centruose pietinėje Anglijoje. Rezultatų tikimasi sulaukti jau greitu metu ir tada bandymai bus pradėti kitose šalyse.

Iki šiol vakcinos, pagamintos viruso ChAdOx1 pagrindu buvo suleistos daugiau nei 320 žmonių itr rezultatai rodo, kad jos yra saugios, gerai toleruojamos, nors ir gali sukelti laikinus šalutinius efektus, kaip kad pakilusi temperatūra, gripo simptomus, galvos ar rankos skausmą.

„AstraZeneca” pripažįsta, kad vakcina gali ir nesuveikti, tačiau yra įsipareigojusi sparčiai tobulinti klinikinę programą”, – rašoma kompanijos pranešime.

Kartu jame akcentuojama, kad darbas su vakcina neturės ypatingos įtakos kompanijos finansiniams rezultatams, nes ši programa finansuojama iš vyriausybinių fondų.


  2020-05-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt