Vakciną nuo COVID-19 žada rudeniui

Koronavirusas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-05-22

Farmacijos kompanija „AstraZeneca” pranešė rugsėjį pradėsianti tiekti vakcinas nuo koronaviruso. Esą jų kaina pandemijos metu bus tokia, kad kompanijai pelno neneš.

Pirmieji susitarimai apims įsipareigojimus patiekti mažiausiai 400 mln. dozių. Dabartiniai pajėgumai leidžia jų pagaminti apie milijardą, tačiau žadama juos didinti.

astrazeneca.com nuotr.

Kompanija jau gavo milijardo dolerių paramą iš JAV Biomedicinos pažangiųjų tyrimų ir plėtros tarnybos (BARDA), kad galėtų vakciną pradėti tiekti rinkai šį rudenį. Parama skirta ir klinikiniams vakcinos bandymams su 30 000 savanorių.

Vakcina, vadinama AZD1222, buvo išrasta Didžiojoje Britanijoje, Oksfordo universiteto Jenner instituto mokslininkų – kompanija jau sudarė su jais licencinį susitarimą.

Klinikiniai bandymai su 1000 sveikų 18-55 metų amžiaus savanorių prasidėjo balandį keliuose tyrimų centruose pietinėje Anglijoje. Rezultatų tikimasi sulaukti jau greitu metu ir tada bandymai bus pradėti kitose šalyse.

Iki šiol vakcinos, pagamintos viruso ChAdOx1 pagrindu buvo suleistos daugiau nei 320 žmonių itr rezultatai rodo, kad jos yra saugios, gerai toleruojamos, nors ir gali sukelti laikinus šalutinius efektus, kaip kad pakilusi temperatūra, gripo simptomus, galvos ar rankos skausmą.

„AstraZeneca” pripažįsta, kad vakcina gali ir nesuveikti, tačiau yra įsipareigojusi sparčiai tobulinti klinikinę programą”, – rašoma kompanijos pranešime.

Kartu jame akcentuojama, kad darbas su vakcina neturės ypatingos įtakos kompanijos finansiniams rezultatams, nes ši programa finansuojama iš vyriausybinių fondų.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Klaipėdoje - gerėjantys COVID-19 rodikliai

Penktadienį šalyje fiksuoti 44 susirgimai COVID-19, iš kurių 8 žmonės užsikrėtė antrą, du – trečią kartą. Klaipėdoje naujų susirgimų nefiksuota. ...
2024-07-13
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Nulinius COVID-19 rodiklius turinčių savivaldybių skaičius neauga

Ketvirtadienį šalyje fiksuoti 37 susirgimai COVID-19, iš kurių 7 žmonės užsikrėtė antrą, trys – trečią kartą. Klaipėdoje pirmą kartą susirgo ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Klaipėdoje - trys nauji COVID-19 atvejai

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad trečiadienį šalyje fiksuoti 48 susirgimai COVID-19 (11 žmonių užsikrėtė antrą, vienas – trečią kartą). Klaipėdoje ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This