P0

Kriminalai ir nelaimės

Didžiules sumas pasiskolinusiam ir negrąžinusiam klaipėdiečiui – įtarimai dėl sukčiavimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-01


Klaipėdos apskritie pareigūnai baigė ir teismui perdavė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimų.

46 metų iki šiol neteistas, dirbantis klaipėdietis pareigūnų akiratin pakliuvo, kai 2018 m. į Klaipėdos apskrities policiją vienas po kito ėmė plaukti nuo šio asmens nukentėjusių piliečių pareiškimai.

Paaiškėjo, jog vyras nuo 2017 m. pradžios iki 2018 m. balandžio iš daugiau ar mažiau pažįstamų asmenų, žadėdamas dideles palūkanas, skolindavosi įvairias pinigų sumas. Įtariama, kad savo pinigus įtariamajam paskolino daugiau asmenų, tačiau į policiją kreipėsi 12 nukentėjusių, paskolinusių nuo 4500 iki 47 000 eurų. Bendra „pasiskolintų“ pinigų suma sudarė daugiau nei 142 000 eurų.

publicdomainpictures.net nuotr.

Įtariamasis kai kuriems nukentėjusiesiems iš pradžių pasiskolintus pinigus grąžindavo su palūkanomis, vėliau skolindavosi iš jų vėl, iš pradžių mokėdavo palūkanas, kol vėliau tiesiog nebegrąžindavo pasiskolintų pinigų. Asmuo pinigus skolinosi iš vienų asmenų, kad atiduotų palūkanas kitiems.

2019 m. pareiškus įtarimus pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už sukčiavimą, klaipėdiečiui skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Vyrui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.


  2020-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt