P0

Miestas, Svarbu

Pokarantininės nuotaikos: Klaipėda laukia kruizinių laivų

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-06-18


Klaipėdos jau gyvena įprastu ritmu – taip konstatavo ketvirtadienį posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija, susirinkusi aptarti karantino pabaigos aktualijų. Tačiau akcentuota, jog ir toliau tarp žmonių reikia išlaikyti saugius atstumus bei laikytis rekomendacijų naudoti apsaugos priemones.

Jei niekas nebesikeis, Klaipėda šiemet turėtų sulaukti 19 kruizinių laivų. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Smagu susitikti, kai karantinas jau pasibaigė ir dabar turime tik ekstremalią situaciją. Panašu, kad gyvenimas tikrai grįžta į vėžes. Jau porą savaičių turime arba nulį naujų viruso atvejų, arba po vieną kokį atsitiktinį. Tikiuosi, kad antros viruso bangos nebus, kad nereikės dirbti tokiomis ekstremaliomis sąlygomis priiminėti nepopuliarių sprendimų“, – vylėsi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, kuris yra ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas.

Kaip labai nepopuliarių sprendimą jis įvardijo privalomą laiptinių dezinfekciją. Šis sprendimas nustojo galioti tą pačią dieną, kai baigėsi karantinas.

Jis informavo, jog ir savivaldybės administracija jau dirba beveik įprastu režimu. Pavyzdžiui, Civilinės metrikacijos ir registracijos Socialinės paramos skyriai, Kapinių priežiūros tarnyba interesantus jau priima be išankstinės registracijos, Viešosios tvarkos skyriuje toks klientų aptarnavimas prasidės maždaug po savaitės.

„Pačioje savivaldybėje taip pat atsisakome visų ribojimų, išskyrus srautų reguliavimą. Kelias savaites žmonių srautas į savivaldybės administraciją dar tikrai bus ribojamas, vienu metu priiminėsime po 4-5 žmones. Nors reikalavimo ir nebėra, bet patys pasirūpinsime, kad visi mūsų klientai dėvėtų apsaugines veido kaukes, kad viruso plėtros atvejų būtų kuo mažiau“, – teigė G. Neniškis.

Jis paprašė, jog Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pasidalintų įžvalgomis, „kiek čia mes tos ramybės turėsime“.

„Prognozuoti, kas ir kaip bus, yra labai sunku, pats nedėkingiausias dalykas. Faktas vienas, kad daugiau ar mažiau tas virusas gal rudenį, kai orai atšals, po truputį jis sugrįžinės, bet sunku pasakyti, kiek jis sugrįš. Ir šiandien jis nėra niekur dingęs, tik džiaugiamės geru oru, kurie trukdo jam plisti. Ir tikrai reikia laikytis visų rekomendacijų, negalima atsipalaiduoti, nes pasibaigęs karantinas nereiškia, kad virusas išnyko. Iki šiol galioja reikalavimai laikytis saugių atstumų, dėl apsaugos priemonių yra rekomendacijos, žmonės patys sprendžia, ar jas nešioti. Tačiau tikrai rekomenduojame uždarose patalpose dėvėti apsaugines veido kaukes, nes tai yra prevencija ne tik dėl Covid, bet ir dėl kitų ligų”, – kalbėjo R. Grigaliūnas.

Klaipėdos apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Antanas Bauža taip pat akcentavo, jog itin budriems reikia būti tose vietose, kur yra žmonių susibūrimai.

„Viešajam maitinimui, prekybai yra likę nemažai reikalavimų, o mes tikriname ir tikrinsime, kaip jų laikomasi“, – teigė A. Bauža.

Bene mažiausiai koronaviruso sukeltas pasekmes, tarp jų – ir karantino ribojimus pajuto Klaipėdos uostas. Jo veikla nebuvo sustojusi, uostas dirbo vis karantino laikotarpį visą parą, tik Uosto direkcijos darbuotojai dirbo nuotoliniu būdu, bet jau grįžo į įprastas darbo vietas. Skaičiuojama, kad nuo metų pradžios iki šios dienos į Klaipėdos uostą įplaukė 2574 laivai. Šiuo metu šiokie tokie ribojimai taikomi tik pavieniams laivams, Pavyzdžiui, jei jie atplaukia iš Švedijos, Portugalijos ar Airijos, o įgulos nariai šiose šalyse buvo išlipę ant kranto, Klaipėdos uoste pasieniečiai jiems neleidžia išlipti iš laivo.

Numatoma, jog liepos 12 dieną Klaipėdos prasidės ir tai, kad liko iš šiųmečio kruizinės laivybos sezono. Tądien į Klaipėdos uostą turi atplaukti pirmasis šį sezoną kruizinis laivas, kitas – liepos 29 dieną. Šiemet į Klaipėdos turėjo atplaukti 66 kruiziniai laivai, tačiau 47 iš jų jau atšaukė savo atvykimą.

„Matau, kad visi sėkmingai užbaigėme karantiną, visi sėkmingai užbaigsime ir tą ekstremalią situaciją. Virusas dar nėra iki galo nugalėtas, todėl tik mūsų visų sąmoningumas, tai, kaip laikysimės rekomendacijų ir ribojimų, lems, kad tos antros bangos nebūtų arba ji būtų maksimaliai mažesnė“, – konstatavo G. Neniškis.


  2020-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt