P0

Nuomonės

Valstybinių institucijų konsultacijos – niekinės II

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-07-21


Neseniai kolega Martynas aprašė paradoksalią situaciją, kurią patvirtino net ir teismas, jog oficialių valstybinių institucijų atstovai, atsakydami į gyventojų klausimus, gali kalbėti kas tik jiems šauna į galvą, už tai nesulaukdami jokių, net ir drausminių, nuobaudų.

Kad tuo įsitikintų, Martynui teko laukti beveik trejus metus. Šių eilučių autorei tiek ilgai, ačiū Dievui, laukti neteko – pasinervinus vos tris savaites paaiškėjo, jog po dviejų skirtingų tos pačios institucijos – „Sodros” – atstovių atsakymų… laukti teks dar vieną mėnesį!

Šių eilučių autorei reiks laukti dar vieną mėnesį, kuri „Sodros” konsultantė buvo teisi – „blogoji” ar „geroji”? Palmiros Mart nuotr.

Bet apie viską – iš pradžių.

Dar prieš kelis mėnesius Socialinės apsaugos ir darbo ministerija visais viešais kanalais ėmė girtis, jog dirbantiems pensininkams nuo liepos 1 dienos padidins pensijas.

Kartu su dar keliomis savo kolegėmis, patenkančiomis į minėtąją senjorų kategoriją, ėmėme laukti „gerosios naujienos”. Po kurio laiko pažįstamos moterys viena po kitos ėmė dalintis žiniomis, kiek jų pensijos padidėjo – sulaukė tai patvirtinančių pranešimų iš „Sodros”.

Vadinamųjų mindauginių išvakarėse pagaliau pranešimo sulaukiau ir aš. Tačiau vietoj žadėtos padidintos pensijos „Sodros” pranešime juodu ant balto buvo parašyta, jog mano kukli lietuviška pensija ne tik kad nepadidėjo, bet …sumažėjo net 23 eurais! Tiesa, žodžio „sumažėjo” pranešime nebuvo, jame tik konstatuojama, jog „jums nustatyta” tokia ir tokia pensija, kurios nurodyta suma nuo šiuo metu gaunamos skyrėsi minus 23 eurais.

Valstybės diena, skirtingai nei daugeliui tautiečių, buvo pažymėta gilaus liūdesio ir laukimo, kada po švenčių galėsiu išsiaiškinti šią keistą situaciją, ženklu.

Vos tik sulaukusi pirmosios darbo dienos po švenčių, pasinaudojau „Sodros” teikiama galimybe konsultuotis su specialistu online. Ir koks buvo mano džiaugsmas, kai šįkart virtualioji specialistė atsakė, jog man pensija ne tik kad nesumažėjo, bet net padidėjo beveik… 7 eurais!

Tačiau tradiciškai liepos 21 dieną sulaukusi pavedimo iš „Sodros” savo elektroninės bankininkystės paskyroje įsitikinau, jog nė viena iš minėtųjų konsultančių nebuvo teisi – įkritusi suma rodė tą pačią – nei sumažėjusią, nei padidėjusią – pensiją. Eureka! Tai juk padidėjimas žadėtas nuo liepos, vadinasi, pensiją už liepą gausiu rugpjūtį.

Vadinasi, dar vienas mėnuo nervinimosi ir būrimo iš kavos tirščių, kuri gi iš valstybės biudžeto atlyginimą gaunančių konsultančių buvo teisi – „blogoji” ar „geroji”?

O belaukiant atsakymo kviečiu skaitytojus dar kartą prisiminti tuos privilegijuotuosius mūsų „socialiai teisingos” šalies pensininkus, kuriems 23 eurų sumažinta pensija sukeltų ne susirūpinimą, o tik gardų juoką. Kadangi publikacija buvo spausdinta beveik prieš trejus metus, praėjus vos mėnesiui po mūsų portalo starto, kada skaitytojų ratas buvo gerokai kuklesnis, nei yra dabar, rašinio priminimas bus visai „į temą”. Tik reiktų atkreipti dėmesį, jog straipsnyje minimi skaičiai šiuo metu jau, deja, nebeatitinka realybės, mat per tą laiką privilegijuotiesiems „kolegoms” pensijos padidėjo tikrai ne 7 ir net ne 17 eurų…


  2020-07-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt