P0

Transportas

Dėl girtų autobusų vairuotojų – sankcijos ir jų įmonėms (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-27


Klaipėdos miesto savivaldybė reikalauja griežtinti viešojo transporto vairuotojų blaivumo patikrą. Tokių veiksmų imtasi pastaruoju metu padažnėjus atvejams, kai maršrutinius miesto autobusus vairuoja nuo alkoholio apsvaigę vairuotojai.

„Akivaizdu, kad blaivumo patikros prieš autobuso vairuotojui išvykstant į darbą, nepakanka, todėl siūlome įvesti vairuotojų patikras bet kuriuo metu jų darbo eigoje, išnaudojant ne tik Kelių policijos, bet ir Klaipėdos savivaldybės pavaldume esančių institucijų galimybes“, – pranešime žiniasklaidai sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Problemiškiausios šiuo atžvilgiu įmonės UAB „Pajūrio autobusai“ vadovas Leonas Šiaulys jau įpareigotas įmonės vairuotojų blaivumą tikrinti ne tik darbo pradžioje, bet ir pamainos viduryje: praktika parodė, kad būna atvejų, kai vairuotojas piktnaudžiauti alkoholiu  pradeda jau trasoje. Vežėjas taip pat įsipareigojo vairuotojo darbo vietoje įrengti alkoblokus, neleidžiančius neblaiviam vairuotojui užvesti autobuso variklio.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT) laikinai einantis direktoriaus pareigas Andrius Samuilovas informavo šį vežėją, jog susidariusi situacija, kai net kelis kartus užfiksuojami neblaivūs autobusų vairuotojai, vertintina kaip sutartinių santykių pažeidimas. Todėl dėl netinkamo sutarties vykdymo bus pasinaudota sutarties įvykdymo užtikrinimo garantija.  Gautos lėšos bus panaudotos alkoholio matuokliams įsigyti ir papildomai visų vežėjų kontrolei užtikrinti. A. Samuilovas vežėjo taip pat pareikalavo suteikti KKT kontrolieriams teisę tikrinti vairuotojų blaivumą.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis įpareigojo KKT neapsiriboti vieno konkretaus vežėjo vairuotojų blaivumo tikrinimu ir artimiausiu laiku pasiekti, jog visi Klaipėdos miesto ir regiono viešojo transporto sistemoje dirbantys vežėjai sutiktų, kad jų vairuotojai darbo eigoje būtų tikrinami KKT specialistų.


2020-07-27

5 komentarai “Dėl girtų autobusų vairuotojų – sankcijos ir jų įmonėms”

  1. Kad ne tik vairuotojus tikrinti reikia,ten ir administraciją geriančią reiktų karts nuo karto patikrinti.Į autobusą 10 vakare sulipa ponios ir ponai su kvapeliu.Čia jau liga yra manau.Taip,kad pradėti reikia nuo valdžios.

  2. Nuo kada visi kas netingi gali tikrint vairotojus jus pamirsot kad ei ne vairotojai jus algu negausit. As nieko pres tikrintis bet tai nereiske kad visi tikrins kas netingi ir alkotesterei turi turet licenzijos

  3. Vairuotojai dirba po 16 val, kiekviena diena, atlyginimus moka vokeliuose!!! Perduokit visus maršrutus normaliam vežėjui!!

    • Parkas tiek neapzergs iskart. Ir ar nelegviau butu sutvarkit viska kad vairotojai nedirbtu tiek bet nekam tai nerupi ir visi is valdzios zino kaip ten viksta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt