P0

Transportas

Įrengta dviračių saugykla gyventojams (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-29


Prie Malūnininkų gatvės pirmojo namo įrengta dešimties vietų dviračių saugykla gyventojams. Kol kas ja naudojasi tik šio namo gyventojai.

Sigitas Remėza. Asmeninio archyvo nuotr.

Visas įrengimo procesas, įskaitant ir „dokumentinę“ dalį, užtruko apie metus. Aktyvūs gyventojai parašė paraišką savivaldybei, buvo rasta kieme vieta konteineriams, įvesta elektra, pastatyti patys konteineriai.

Pasak bendrijos pirmininko Sigito Remėzos, iš pradžių norinčiųjų buvo daugiau nei konteineriuose statymo vietų: dviračius statyti pageidavo 12 namo gyventojų.  Kad vietų skyrimas būtų teisingas, nutarta traukti burtus. Į traukimą atėjo tik keturi, jie ir tapo pirmaisiais paslaugos vartotojais.

Saugyklą administruoja VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT). Gyventojai sutinka su naudojimosi taisyklėmis, gauna prisijungimo kodą ir telefonu gali atrakinti ir užrakinti savo dviračio boksą. Susitarimą galima sudaryti iki pusmečio trukmės. Tokiu pačiu principu KKT administruoja ir pirmąją viešą dviračių saugyklą prie ligoninės autobusų stotelės.

Malūnininkų gatvės saugykloje yra ir vienas boksas su elektros įvadu, jame galima laikyti ir pasikrauti elektrinį dviratį.

Pasak „Klaipėdos keleivinio transporto“ laikinai einančio direktoriaus pareigas Andriaus Samuilovo, įstaigai pavesta rūpintis ne tik viešuoju transportu, bet ir plėsti kompetencijas visose darnaus judumo srityse. Judėjimas dviračiais – viena iš jų. Įstaiga perima ir dviejų naujai įrengtų dviračių eismo skaičiuoklių (Taikos pr. ir prie Muzikinio teatro) priežiūrą.


  2020-07-29

  3 komentarai “Įrengta dviračių saugykla gyventojams”

  1. AvatarLaima (IP: 90.131.39.235)

   Kodėl nerašote kiek tas malonumas kainuos?

  2. AvatarKopustelis (IP: 90.131.41.233)

   Tai kad gatvėse dviračiai gasdina žmones mero kaltė. Kad vagia dviračius irgi mero kalte

  3. AvatarLinas (IP: 90.131.38.26)

   Šaunuolis, Sigitai, laukiam dviračių saugyklos Ryšininkų g

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt