P0

Nuomonės

Oficiozas ar pasiekimai: žvilgsnis į „Vakarų vėjus” (1)

Vytautas Valevičius
2020-07-29


Klaipėdos parodų rūmuose atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus menininkų paroda „Vakarų vėjai – 2020“.

Viešai skelbiama, kad skyriuje yra apie 120 narių, kurių dalis ir pateikė savo darbus. Bet kalbant apie parodą reikėtų pristatyti gal ir ne geriausius, bet į akis krentančius darbus. Toks yra Romo Klimavičiaus „Troškulys“. Jis yra didelis (nuotr).

Tiesa, parodos pristatymo metu Ignas Kazakevičius visus pakvietė į antrą aukštą, kur laukė Klaipėdos dailininkų pirmininkės mįslė REGALIJOS. Negaliu pristatyti nuotraukos, nors tai galima padaryti.

Vienas iš ryškesnių darbų yra Anatolijaus Klemencovo Celė. Jis sugebėjo sukurti performansą. Yra žiūrovas su ausimis, yra meno kūrinys, nėra klausytojo, nebėra ir meno.

Nors darbai yra nauji, t.y. sukurti per paskutinius dvejus metus, tačiau daugelis išlaiko autorių tapatumą, nors tai trukdo rastis originalumui. Gana originalūs yra Eimanavičiūtės-Kasčionienės darbai, užimantys didelį plotą, bet susižavėjimo nesukeliantys.

O štai Aurimo Anuso IMPROVIZACIJA GRAŽDANKOS TEMA  – žinantiems lietuvių raštijos istoriją. Sukelia nemenką emociją.

Dalia Kirkutienė pakeitė savo stilių, o jos nauji darbai patraukia akį. Ne veltui daugelis parodos žiūrovų taip norėjo su ja nusifotografuoti.

Danas Andriulionis „apsivertė“. Ankstesniais metai tapęs didžiulio formato darbus, šiemet pateikė tik keturis mažulėlius paveikslėlius.

Pirmo aukšto salėje tilpo labiau klasikiniai darbai, nors Danius Drulys savaip pristato priklausomybės temą. Jo aguonos taip ir vadinasi – priklausomybė.

Virginija Urbonavičienė pateikė koronos laiko paveikslus, kurie nors ir yra „klasikiniai, tačiau emocionalūs”.

Gal ne visi sutiks su mano požiūriu, tai gali nueiti ir pasižiūrėti patys. Paroda dar ilgai veiks.


  2020-07-29

  Vienas komentaras apie “Oficiozas ar pasiekimai: žvilgsnis į „Vakarų vėjus””

  1. Jei atvirai ,tai vagana paroda,klaikus tas Klimavičiaus kibiras alia troškulys, bet jis ne vienas ten toks.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt