P0

Miestas

Tobulina senamiesčio ženklinimą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-17


Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog ėmėsi veiksmų dėl Klaipėdos senamiestyje eismą reguliuojančių priemonių. Žadama, kad besikartojantys, vienas kitam prieštaraujantys kelių eismo ženklai bus pašalinti, trukdantys eismui – perkelti į kitą vietą, o skirtingi stulpai – suvienodinti.

Sudaryta speciali darbo grupė, kuriai pavesta atlikti Klaipėdos miesto senamiestyje įrengtų eismo organizavimo priemonių ir kitų techninių elementų apžiūrą. Darbo grupė, kuriai pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis, išvadas turi pateikti iki rugpjūčio 31 d.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jos protokoluose jau užfiksuota apie 90 pastabų. Tai – siūlymai dėl informacinių priemonių atnaujinimo, perkėlimo, patobulinimo ar pašalinimo.

„Senamiestyje yra nemažai vietų, kur kelių eismo ženklai prieštarauja vienas kitam. Ženklų yra aiškiai per daug. Jų stulpai trukdo pėstiesiems. Tikslas – sumažinti kelių eismo ženklų skaičių, likusius – suvienodinti, kuo daugiau ženklų įrengti ant vieno stulpo, o gal net šalia esančių pastatų sienų. Taip pat bus atsisakyta nelogiškų kelių eismo ženklų. Tai – nedideli dalykai, bet gyvenimas ir susideda iš mažų dalykų“, – pranešime cituojamas A. Dobranskis.

Anot jo, taip pat bus siekiama susitarti dėl gatvių pavadinimų lentelių suvienodinimo. Vienur jos dabar yra baltos, kitur – raudonos. Priimtas principinis sprendimas, kad senamiestyje jos būtų pamažu keičiamos į raudonas.

Protokoliniuose nutarimuose išdėstyti siūlymai buvo perduoti rangovams, atsakingiems už atskiras miesto priežiūros sritis, rekomenduota pašalinti pastebėtus trūkumus bei neatitikimus senamiesčio aplinkai.

Šiuo metu didžioji dalis aplinkos vaizdą gadinančių bei lankytojams nepatogumus keliančių problemų jau yra pašalinta, atlikta dalis ženklų atnaujinimo darbų. Darbo grupė artimiausiu laiku vertins situaciją ir teiks pastabas dėl tų Klaipėdos
senamiesčio gatvių, kuriose eismo organizavimo priemonės liko neapžiūrėtos.


  2020-08-17

  Vienas komentaras apie “Tobulina senamiesčio ženklinimą”

  1. AvatarNuomonė (IP: 86.100.21.85)

   Senai laikas buvo. Ir ne tik senamiestyje perdaug ženklų, nuorodų, rodyklių ir t.t. Pvz. Naujosios uosto ir Danės gatvių sankryžojie ties tiltu ženklų stulpelių miškas. Arba kiemuose. Liepų g. nuo 38 iki 46 namo pristatė visokių stovėti draudžiančių ir aklaviečių ženklų. Kam? Gyventojai ne durni, supranta, kad kiemo teritorijoje yra. Norėjo dar linijų pribraižyti, tai šiaip netaip atkalbėjom. Projektuotojai per daug aklai vadovaujasi reglamentais. Ne visur jie veikia. Kartais reikia pakelti užpakalį, ateiti į vietą ir pamatyti kokia iš tikro yra situacija. O dabar gaunas, kad miestiečiai moka už pastatymą, o po to dar kartą už pašalinimą. Ir dar šaligatviai lieka sudarkyti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt