P0

Konsultacijos

Atpigo avalynė ir drabužiai, pabrango tabakas ir alkoholis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-08


Lietuvos statistikos departamentas praneša apie vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius rugpjūčio mėnesį.

Teigiama, jog palyginti su liepa kainos sumažėjo 0,2 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo drabužių ir avalynės, daržovių, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių kainų sumažėjimas bei tabako gaminių, aliejaus ir riebalų, degalų ir tepalų kainų padidėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,4 proc., o paslaugų – padidėjo 0,2 proc.

Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: atpigo trumpavaisiai agurkai, bulvės, baltagūžiai kopūstai, vynuogės, bet pabrango apelsinai, kiviai, kininiai kopūstai, lapinės salotos. Palmiros Mart nuotr.

Rugpjūtį, palyginti su liepa, dėl sezoninių nuolaidų daugiausia sumažėjo drabužių ir avalynės kainos: avalynė atpigo 2,9 proc., drabužiai – 2,6 proc.

Įvairių prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1,2 proc. Pokytį lėmė asmens higienos reikmenų (3,7 proc.), kosmetikos priemonių (2,5 proc.) ir kitų asmens priežiūros prekių (2,2 proc.) kainų sumažėjimas.

Tačiau maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo vos 0,2 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: atpigo trumpavaisiai agurkai, bulvės, baltagūžiai kopūstai, vynuogės, bet pabrango apelsinai, kiviai, kininiai kopūstai, lapinės salotos.

Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kainų pokytį (kainos padidėjo 1 proc.) nulėmė tabako gaminių (2,4 proc.) ir spirituotų gėrimų (0,6 proc.) kainų padidėjimas.

Šių metų rugpjūčio metinė infliacija sudarė 1,3 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, vaisių, farmacijos gaminių, odontologų paslaugų, atliekų rinkimo, medicinos paslaugų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, kietojo kuro, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 0,3 proc., paslaugų – padidėjo 4,7 proc.


2020-09-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt