P0

Miestas, Svarbu

Dėl draustinio Giruliuose – dvejonės (12)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-09-28


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba rekomenduoja Klaipėdos savivaldybei steigti Girulių miško draustinį, tačiau ši suabejojo, ar tai tikslinga daryti, nes kurortine vietove pretenduojantiems tapti Giruliams gali būti užkirstas kelias rekreacijos plėtrai.

Sumanymas steigti Girulių draustinį kilo siekiant apsaugoti mišką. Mato Mačiulskio nuotr.

Dar vasarą į Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Neniškį kreipėsi dalis Girulių bendruomenės, Klaipėdos universiteto mokslininkai bei Seimo narys Simonas Gentvilas. Visi jie išdėstė argumentų ir išreiškė pageidavimą, kad būtų steigiamas Girulių miško savivaldybės kraštovaizdžio draustinis. Toks statusas esą apsaugos Girulių mišką nuo iškirtimo dėl geležinkelio plėtros.

Po šio susitikimo Klaipėdos savivaldybės administracija kreipėsi į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą (VSTT). Ši įvertino pateiktą informaciją, mokslininkų išvadas ir pateikė rekomendacinę išvadą, kad yra tikslinga steigti draustinį.

VSTT išaiškino, kad sumanymas Giruliuose steigti draustinį neprieštarauja nei Lietuvos, nei Klaipėdos bendriesiems planams, o tik papildo jų sprendinius.

VSTT priminė, kad 1960 metais Girulių miško teritorijoje, 613 hektarų plote, buvo įsteigtas Girulių botaninis-zoologinis draustinis, kurio pagrindinės saugomos vertybės buvo pajūrio miško bendrijos ir gyvūnija. Šis draustinis pateko į 1992 metais įsteigtą Pajūrio regioninį parką, todėl jo statusas buvo panaikintas.

„Todėl atsižvelgiant į vietos savybes, mokslininkų pateiktą pagrindimą, siūlome parinkti tinkamiausią vertybėms išsaugoti draustinio rūšį – siūlome apsvarstyti galimybę steigti ne kraštovaizdžio, bet botaninį-zoologinį draustinį, kurie steigiami siekiant išsaugoti retas bei nykstančias laukinių augalų, grybų ir gyvūnų rūšis, jų bendrijas ir buveines“, – Klaipėdos savivaldybei rekomendavo VSTT.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis tvirtino, kad po tokios VSTT rekomendacijos reikalinga diskusija, kaip elgtis toliau.

„Kraštovaizdžio draustinyje realiai saugoma būtų tik kopa, o botaniniame-zoologiniame – augalai ir gyvūnai, tad ir ribojimų atsirastų labai daug. Pavyzdžiui, sunkiai tikėtina, kad ten būtų galima pastatyti, kaip planuojama, Klaipėdos universiteto akvakultūrų centrą. Todėl tikrai reikalinga diskusija, kaip elgtis toliau. Kviesime mokslininkus, kalbėsime, diskutuosime ir rasime geriausią sprendimą“, – tvirtino G. Neniškis.

Tiek šiuo metu rengiamame Lietuvos bendrajame plane, tiek baigiamame rengti Klaipėdos bendrajame plane numatyta, jog Giruliai turėtų būti kurortinė vietovė.

„Toks statusas taip pat realiai užkirs kelią Pauosčio kelyno geležinkelio plėtrai, nes kurortinėje vietoje yra triukšmo ribojimai. Tad jei Girulių draustinis reikalingas tik siekiant apsaugoti mišką nuo geležinkelių plėtros, mes radome kitų būdų. Nesakau, kad nereikia steigti draustinio. Tačiau reikia labai gerai tai įvertinti, kad vėliau nebūtų blogiau“, – pabrėžė G. Neniškis.


  Miesto straipsnių vidus

  2020-09-28

  12 komentarai “Dėl draustinio Giruliuose – dvejonės”

  1. AvatarSimono Gentvilo (IP: 88.119.156.187)

   makaronai liaudžiai tas DRAUSTINIO projektas. Pažarstė naivuoliams koronindamasis vasarą Klaipėdoje prieš rinkimus, pasipiarino ir nubėgo su Vaitkumi patyliukais uostininkų PRIVAT lobizmų stumti. Švelniai romantiškas ir nuostabus Seimo aplinkos komiteto pirmininko dejure ir vadovo defakto priešrinkiminis visos kadencijos praregėjimas. 45 mėnesius aklas ir kurčias, o 3 mėnesius praregi. Geras seimūnas. Tikras klaipėdietis. Jaunas ir daug vilčių žadantis.

  2. AvatarTeisingai (IP: 88.119.156.187)

   Gintaras Neniškis. Reikia labai gerai apsvarstyti ir svarstyti kol bus ir LR BP patvirtintas ir išduosi sąlygas terminalą girioje suplanuoti. Tada teks vėl prisiderinti prie aukštesnio lygmens. O ką daryti jei muilo neišskiria? Nei metro, nei tramvajų ir duok viską už dyką- belieka svarstyti.

  3. Avatar1992 lansbergas norejo naftos terminala statyti (IP: 90.131.36.23)

   Tai Ponė Daugyntytė apgynė Girulių miška nuo šaikos lansbergo

  4. AvatarGražinti draustinio statusa (IP: 90.131.36.23)

   Kuri išvogė 1992 lanbergas su šaika

  5. AvatarNeniškis Grubliauskas (IP: 90.131.36.23)
  6. AvatarPrivalo buti isteigtas draustinis (IP: 90.131.36.23)

   Tik vagiams kurie nori išvogti Girulių miška nereikia draustinio

  7. AvatarNeniškis eik lauk iš pareigu (IP: 90.131.36.23)

   Ar padeti išėiti?tu Klaipedos medžių vagys. Prieš žmoniu valia uškirtai su grubliausku pusė miesto medžiu
   Tu pakalikas mafifos kuri su skverneliu stumia išvogti Girulių medžius. Eik iš pareigu

  8. AvatarAnonimas (IP: 78.61.174.56)

   Lietuvoje taip retai gyventojų ir negalime džiaugtis savo gyvenimu. Neturi būti tvorų , o takai , kad laisvai judėtume iš miško prie jūros. Kuo blogai,kad žmogus nori gyventi miške? Sodinkime ir gyvenkime.

  9. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Taip, Neniškis turbūt sąmoningai painioja mišką ir gyvenvietę. Kas trukdo gyvenvietei būti kurortu, o miškui – draustiniu? Žinoma, kurortas nebegalės plėstis draustinio sąskaita. Matyt, naujajai miesto ponų kartai tai labiausiai ir nepatinka. Juk jiems taip pat reikia savo Skautų kvartalo!

  10. AvatarMagyla (IP: 78.61.173.9)

   Koks dar, po velnių, kurortas! Juk kalba eina apie mišką, o ne gyvenvietę! Miškui privalu grąžinti draustinio statusą be jokių išsisukinėjimų ir demagogijų! O visokie “statytojai” dar neatliko savo bausmės už tai, kad sunaikino vaikų stovyklas Giruliuose.

  11. AvatarPakaks (IP: 88.119.136.56)

   Teisingai, pakaks kurortinio statuso, priešingu atveju ten ir kastuvo į žemę neįbesi, gausis saviizoliacija drastinyje be jokio viruso…

   • AvatarJavaitienė kubilienė (IP: 90.131.36.23)

    Miesto mefžiu naikintojos kenkejos

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt