P0

Politikų tribūna

Simonas Gentvilas: „Vyriausybė blokuoja Baltarusijos IT įmonių perkėlimą į Lietuvą” (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-05


Rugpjūčio pabaigoje VšĮ „Investuok Lietuvoje” ir Infobalt asociacija paskelbė apie 60 Baltarusijos įmonių planus persikelti su 4000 darbuotojų į Lietuvą. 2 mėnesiai nuo galimybės įvardinimo Lietuva jau pralaimi konkurenciją Lenkijai. Pagrindinis trukdis – neįveikiami barjerai trečiųjų šalių (Baltarusijos) įmonėms atsidaryti sąskaitas Lietuvoje, teigia klaipėdietis parlamentaras Simonas Gentvilas.

„Ši situacija parodė tikrąjį valdančiųjų moralinį veidą: jei idėja ne jų, jie atmeta ją nepaisydami valstybės ir jos žmonių interesų. O tai reiškia, kad Lietuva praranda ne tik investicijas, naujas darbo vietas, bet informacinių technologijų centro Europoje įvaizdį, nes nueinanti valdžia daro viską, kad tiesiog blokuotų tokį proveržį“, – teigia Simonas Gentvilas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Seimo nario pranešime spaudai teigiama, kad po pateikimo pritarę jo inicijuotiems keturių įstatymų pakeitimams, kuriais siūloma sudaryti sąlygas Lietuvoje kurtis ir investuoti iš Baltarusijos bėgančioms verslo įmonėms, šiandien parlamentarai neturėjo galimybės grįžti prie jų svarstymo.

„Nueinanti valdančioji dauguma, anksčiau pamėginusi šiuos įstatymų pakeitimus nustumti į šoną alternatyviu Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teikiamu įstatymų pakeitimų paketu, šį kartą nusprendė neįtraukti jų apskritai neįtraukti į darbotvarkę. Tai reiškia, kad keliasdešimt investuotojų iš Baltarusijos dar ilgai negalės persikelti į Lietuvą, čia mokėti mokesčius ir kurti naujas darbo vietas”, – rašoma pranešime.

Anot jo, Lenkij, dar rugsėjį sugebėjo sukurti specialią vyriausybinę programą, pagal kurią į šalį jau atvyko dirbti apie 800 informacinių technologijų specialistų, o dar kelios dešimtys investuotojų jau tiesiogiai konsultuojasi dėl persikėlimo.

„Ši situacija parodė tikrąjį valdančiųjų moralinį veidą: jei idėja ne jų, jie atmeta ją nepaisydami valstybės ir jos žmonių interesų. O tai reiškia, kad Lietuva praranda ne tik investicijas, naujas darbo vietas, bet informacinių technologijų centro Europoje įvaizdį, nes nueinanti valdžia daro viską, kad tiesiog blokuotų tokį proveržį“, – teigia S. Gentvilas.

Jis primena, kad dar rugsėjo 19 d. kartu su 6 opozicijos parlamentarai įregistravo 4 įstatymų pakeitimų projektus Seime. Rugsėjo 22d. surinkus 47 Seimo narių parašus, 4 įstatymų pakeitimų projektai privaloma tvarka įtraukiami į Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę. Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariui Valiui Ąžuolui paprašius, klausimas išbraukimas iš darbotvarkės.

„Rugsėjo 29 d. S. Gentvilo siūlymu įstatymų pakeitimai vėl įtraukiami į Seimo darbotvarkę ir pateikiami. Tačiau V. Ąžuolas paprašo Vyriausybės išvados, kuri pagal Seimo statutą turi būti pateikta per 4 savaites (bet iki šiol, praėjus 5 savaitėms, nepateikta). Spalio 13 d. Vyriausybės vardu Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis pateikia įstatymų paketą, kuris yra visiškai identiškas tam, kurį prieš tai paruošė ir pateikė S. Gentvilas (skiriasi 2 žodžiai!). Lapkričio 5 d. Liberalų sąjūdžio frakcija iš anksto informuoja ir įtraukia į „opozicinę“ darbotvarkę S. Gentvilo paruoštą įstatymų pakeitimų projektą svarstymui. Tačiau jie išbraukiami, motyvas – nėra Vyriausybės išvados. Lapkričio 5 d. Vyriausybės valandoje S. Gentvilas paklausia Ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus, kodėl Lietuva vis dar nepritraukia Baltarusijos įmonių. Ministras atsako: pagrindinė problema – įmonių sąskaitų atidarymas. P. S. Vyriausybė šių metų pabaigoje priimtais sprendimais dėl komandiruotpinigių neproporcingo indeksavimo jau išstūmė nemažą dalį Lietuvos logistikos įmonių į Lenkiją. Akivaizdu, jog šiandieninės daugumos delsimas užkerta kelią Baltarusijos įmonėms ateiti į Lietuvą ir nukreipia jas į Lenkiją”, – rašoma pranešime.


  2020-11-05

  3 komentarai “Simonas Gentvilas: „Vyriausybė blokuoja Baltarusijos IT įmonių perkėlimą į Lietuvą””

  1. Koks rūpestingas liberalas 🙂 Kuo daugiau iš Baltarusijos , o mūsų specialistai kur dirbs ? Tikrai , ką galvoja žmonės už tokius balsuodami ?

   • Kokių darbo vietų ? 4000 baltarusių darbuotojų ! Panašu prie liberalių valdymo vėl reikės mokytis rusų kalbos ? O mūsų vaikai lietuvaičiai kurioje šalyje vergaus ? “Patriotai ” man jau asocijuojasi su keiksmažodžiu , ypač liberalas .

  2. Didesniu lobistu kaip Gentvilai seime nėra. Ir apie ka žmonės masto kaip renka tokius asmenys.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt