P0

Politikų tribūna

Siūlo nustoti diskriminuoti smulkųjį turizmo verslą ir motociklininkus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-06


Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai klaipėdiečiai Simonas Gentvilas ir Gintaras Vaičekauskas įregistravo įstatymų projektus, kurie leistų smulkių kelionių organizatoriams kurti palankesnes sąlygas vystytis ir greičiau atsigauti po COVID-19 pasekmių. Taip pat raginama nustoti diskriminuoti motociklų vairuotojus ir padidintas baudas jiems prilyginti visų vairuotojų baudoms.

S. Gentvilas ketvirtadienį registravo pataisą, kuria 1 proc. nuo kelto bilieto kainos siūlo skirti Kuršių nerijos nacionaliniam parkui.

S. Gentvilas 1 proc. nuo kelto bilieto kainos siūlo skirti Kuršių nerijos nacionaliniam parkui. Palmiros Mart nuotr.

Pasak Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininko, visi supranta, kad Kuršių nerija yra unikali vieta ne tik mums, todėl privalome ją tinkamai prižiūrėti. Šiuo metu tai daro Kuršių nerijos nacionalinis parkas, tačiau jiems jau senokai nepakanka skiriamų lėšų. Jeigu sezono metu Kuršių neriją aplanko iki 2 milijonų turistų, būtų teisinga, kad kiekvienas prisidėtų prie šio krašto puoselėjimo. Baimintis brangstančio bilieto už keltą nereiktų, kaina išliktų atidžiai prižiūrima Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, teigia S. Gentvilas.

Kitame liberalo pateiktame turizmo įstatymo projekte norima smulkiems turizmo organizatoriams suteikti daugiau galimybių išgyventi šiuo metu ir tapti kur kas konkurencingesniems.

„Šiuo metu atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriai neturi pateikti prievolių užtikrinimo garantijų. Todėl analogiškos sąlygos turi būti taikomos vietinio turizmo organizatoriams, juolab, kad jų finansiniai įsipareigojimai yra gerokai mažesni negu atvykstamojo turizmo kelionių organizatorių. Mūsų siūlomais įstatymo pakeitimais būtų skatinamas vietinis turizmo verslas. Išvykstamojo turizmo prievolių užtikrinimo suma neatitinka teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principų, iškraipo konkurencines sąlygas didžiųjų kelionių organizatorių naudai“, – pranešime spaudai teigia pataisų iniciatorius, pridurdamas, kad jei įstatymas nebus pakeistas, o licencijų sąlygos palengvintos, daugumai turizmo įmonių gresia licencijas prarasti.

Tuo metu G. Vaičekauskas registravo pataisas, kuriomis siekiama Administracinių nusižengimų kodekse panaikinti motociklų vairuotojus nepagrįstai diskriminuojančias nuostatas.

„Motociklų vairuotojai nepagrįstai priskiriami pavojingiausiems vairuotojams, dėl ko jiems taikoma pati griežčiausia atsakomybė. Motociklininkams turime taikyti tokią pačią atsakomybę už tokio paties pavojingumo pažeidimus, kaip ir kitiems vairuotojams, vairuojantiems įprastas transporto priemones“, – sako G. Vaičekauskas.

Jis pateikia pavyzdį, kad automobilio vairuotojas, viršijęs leistiną greitį 30 km/h, gali ir toliau vairuoti visas transporto priemones, tačiau jei tai padaro motociklo vairuotojas, jam teisė atimama vairuoti ir kitas transporto priemones, pvz., automobilį, su kuriuo nerizikuodamas prarasti teisės vairuoti galėtų viršyti greitį net iki 50 km/h.

„Tai – tik vienas pavyzdys, o tokių situacijų, kuomet mažesnį nusižengimą padaręs vairuotojas baudžiamas griežčiau nei didesnį nusižengimą padaręs automobilio vairuotojas, yra ne vienas. Suprantu logiką tramdyti neprotingai lakstančius motociklininkus, tačiau taip diskriminuoti jų, kaip daroma dabar, negalima“, – įsitikinęs klaipėdietis.


  2020-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt