P0

Kultūra

Scenos menų profesionalus kviečia į kūrybines brazilo dirbtuves

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-23


Gruodžio 3-5 dienomis Apeirono teatras organizuoja nuotolines kūrybines dirbtuves, kurias ves aktorius, režisierius, aktorinio meistriškumo tyrinėtojas iš Brazilijos Diego Borges, jau daugiau kaip dešimt metų tyrinėjantis ir besigilinantis į aktoriaus ruošimo metodikas, o savo kūrybines dirbtuves rengiantis scenos menų profesionalams visame pasaulyje.

Šios kūrybinės dirbtuvės yra skirtos aktoriams, atlikėjams, šokėjams ir kitiems Klaipėdoje kuriantiems scenos menų esamiems ar būsimiems profesionalams, kurie gilinasi į savo kūną, kaip pagrindinį kūrybos įrankį. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – ugdyti kūno supratimą ir meninio bei kūrybinio išreiškimo galimybes, akcentuojant ritmą, fizinio tikslumo ir operatyvumo gebėjimą kaip kelią į meninę kūrybą. D. Borges kūrybinių dirbtuvių metu kviečia mąstyti visu kūnu.

Danilo Borges nuotr.

Apeirono teatro kūrėjos Greta Gudelytė ir Eglė Kazickaitė su Diego Borges pažintį užmezgė dalyvaudamos jo kūrybinėse dirbtuvėse „First Body” JAV, Niujorke 2019 metais. Šiemet jos išvyko į išsamesnę šių kūrybinių dirbtuvių programą, kuri vyko Brazilijos sostinėje esančiame Unipaz universitete.

„Įgyta patirtis tapo tokia reikšminga, kad bendradarbiavimą su kūrėju norėjosi plėtoti toliau, o patirtais įspūdžiais – dalintis su kolegomis – kūrėjais Klaipėdoje. Dėl šios priežasties Apeirono teatras nutarė surengti Diego Borges kūrybines dirbtuves Klaipėdoje, tačiau dėl karantino apribojimų jų formatas buvo pakeistas į nuotolinį”, – rašoma teatro pranešime.

„Tikime, kad nepaisant milžiniško atstumo, tas ryšys, kurį mes pajutome su Diego kūrybinių dirbtuvių JAV ir Brazilijoje metu, atsiras ir su nuotoliniu būdu dalyvaujančiais kūrėjais. Juk tai puikus laikas kaupti patirtį, tobulinti savo kūną ir mintį. Manome, kad kūrėjai turi nuolat dalintis naujomis patirtimis tarpusavyje, mokytis vieni iš kitų sėkmių ir nesėkmių. Tik taip galime tobulėti“, – teigia režisierė Greta
Gudelytė.

„Gaila, kad kol situacija neleidžia tiesioginio kontakto, kuris tokio pobūdžio dirbtuvėse yra gana reikšmingas, tačiau laikome tai pažinties pradžia, kuri, tikimės, sudomins Klaipėdos kūrėjus. Ateityje numatome daugiau ir įvairesnio pobūdžio bendradarbiavimo su šiuo kūrėju – ne tik edukacinių, bet ir kūrybinių. Neabejojame, kad netrukus ateis laikas, kai galėsime su Diego susitikti gyvai ir nuveikti Klaipėdoje įdomių ir gražių darbų“, – komentuoja teatro direktorė Eglė Kazickaitė.

Daugiau apie pačias kūrybines dirbtuves galima paskaityti Apeirono teatro facebook puslapyje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt