P0

Koronavirusas, Svarbu

Po švenčių – susirgimų COVID-19 antirekordas ir kibernetinė ataka (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-30


Antradienį naujų COVID-19 atvejų skaičius lyginant su šventiniu laikotarpiu ir pirmadieniu, kai balansavo ties dviejų tūkstančių riba, šoktelėjo dvigubai ir pasiekė naują antirekordą – 3934 atvejus, nustatytus išyrus 13 538 mėginius.

Vėl registruotas ir itin didelis aukų skaičius – virusas pasiglemžė 75 gyvybes. Klaipėdos apskrityje per parą mirė 8 žmonės.

Iš viso šalyje Statistikos departamento duomenimis, mirusiais dėl COVID-19 laikomi 1422 žmonės. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, kad palyginus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Registrų centro spalio–gruodžio mėnesių statistiką nustatyta, jog neapskaičiuotos 324 mirtys dėl COVID-19 ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, kai mirusieji sirgo koronavirusu.

Fiksuota kibernetinė ataka

Naujų Klaipėdos susirgimų atvejų Statistikos departamentas kol kas nepateikia, mat paaiškėjo, kad yra sutrikusi Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) el. sistema.

Skelbiama, jog antradienį Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) fiksavo didelį kiekį virusu užkrėstų elektroninių laiškų, kurie buvo adresuoti kelioms valstybės institucijoms. Šiuo metu yra žinoma, kad virusu „Trojan.Emotet” užkrėstus laiškus gavo kelios savivaldybės ir NVSC.

Laiškų adresatams atidarius užkrėstus laiškus, virusas pateko į vidinius institucijų tinklus. Užkrėsti kompiuteriai, atsisiuntę papildomas bylas, pradėjo siuntinėti netikrus laiškus ar dalyvauti kitokio pobūdžio kenkėjiškoje veikloje.

NVSC turimais duomenimis, tokius netikrus NVSC siųstus laiškus gavo Vyriausybės, ministerijų atstovai, taip pat asmenys, su kuriais NVSC specialistai bendravo vykdydami epidemiologinę diagnostiką.

„Įspėjame, kad ne visais atvejais platinamą kompiuterinį virusą gali sulaikyti organizacijų naudojamos apsaugos sistemos, nes kenkėjiškas kodas būna platinamas įvairiais būdais, pvz., suarchyvuotas, apsaugotas slaptažodžiu, o pats slaptažodis įrašytas laiške. Tokiu būdu pasiekę laiškai reikalauja vartotojo veiksmų: atidaryti failą, išarchyvuoti jį su slaptažodžiu. Todėl rekomenduojame visiems el. pašto sistemų valdytojams patikslinti savo apsaugos taisykles ir filtrus“, – teigia NKSC direktorius Rytis Rainys.


  2020-12-30

  Vienas komentaras apie “Po švenčių – susirgimų COVID-19 antirekordas ir kibernetinė ataka”

  1. AvatarBudulis (IP: 86.100.58.98)

   Kiek melo, net ausys linksta. Mieste tuščia nei žmogaus, o vis serga. Įdomu kuo? Per šventes kaip iššluotas miestas buvo, net per naujus niekas nejuda iš buto ir iš kur tiek sergančių? Mažiau iš Londono isileiskit ir nebus to covit. Už darykit atvykimas iš belarusijos ir užsienio. Kiek galima?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt