NVSC: Mirčių skaičiaus neatitikimas jau išaugo iki 1171

Koronavirusas, Svarbu
Avatar photoPalmira Martinkienė
2021-01-03

Pastarosiomis dienomis pasipylus kritikos lavinai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atžvilgiu dėl jo pateikiamų netikslių su COVID-19 susirgimais bei mirtimis susijusių duomenų, jo atstovai, nelaukdami pirmadienio, sekmadienio vidurdienį surengė nuotolinę spaudos konferenciją.

NVSC direktoriaus Roberto Petraičio teigimu, būtent centro darbuotojai gruodžio viduryje nustatė neatitikimo tarp iš gydymo įstaigų pateikiamų mirčių skaičių, suradę 804 neapskaitytus mirties atvejus, ir apie tai informavo Sveikatos apsaugos ministeriją. Tačiau šiuo metu tas neatitikimas jau yra padidėjęs iki 1171. Iš jų į sistemą nepatekęs 441 atvejis yra mirusieji nuo COVID-19, likusieji – mirę dėl kitų priežasčių.

Daugiausia neapskaitytų mirčių yra iš gruodžio mėn.

R. Petraičio teigimu, naujus 1171 nepaskaitytus mirties atvejus gruodžio 30 d. irgi išaiškino NVSC.

„Nesutapimai susidarė todėl, kad visa eilė gydymo įstaigų nepateikė pranešimų apie mirties atvejus”, – sakė R. Petraitis, pridūręs, jog visas ligoninių, iš kurių nebuvo laiku gauta informacijos, sąrašas sudaro net 3 puslapius. Tarp daugiausiai laiku nepateikusiųjų mirties duomenų buvo paminėtos Šiaulių ir Panevėžio ligoninės, nors teigta, kad tai būdinga visoms „didelėms ir mažoms” šalies gydymo įstaigoms.

Kartu R. Petraitis pažadėjo prisiimti asmeninę atsakomybę, jei paaiškėtų NVSC veiklos trūkumai.

„Nebuvo taip, kad mes užmerkėme akis ir sėdėjome kelias savaites”, – sakė NVSC vadovas.

Jo teigimu, pagrindinė problema dėl mirčių statistikos neatitikimo yra „ne NVSC, o sisteminė, susijusi su sveikatos priežiūros sistema” ir ji esą kyla dėl to, kad skirtingos institucijos dirba su skirtingomis e. programomis bei apskaitos sistemomis.

R. Petraitis taip pat informavo, jog dar daugiau neaiškumą į mirčių statistiką įneš nuo sausio 1 d. pradėjęs veikti naujas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuris su NVSC esą derintas nebuvo ir kuriame numatoma nauja duomenų apie mirtis pateikimo tvarka.

„Susidaro tokia situacija, kad gydymo įstaigos nuo sausio 1 d. kaip ir neturi pateikti pranešimų [apie mirties atvejus], o NVSC dar neturi prieigos prie e. sveikatos”, – sakė R. Petraitis, vėliau negalėjęs žurnalistams atsakyti, ar Statistikos departamento pateikiami, pvz., praėjusios paros mirties nuo COVID-19 atvejai yra tikslūs.

Jis tik pranešė, NVSC kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą, prašydamas minėto įsakymo veikimą pavėlinti, kol, pasak R. Petraičio, „bus suprogramuotos prieigos”.

Kartu NVSC vadovas pasidžiaugė, kad esą sugriežtinti karantino reikalavimai jau veikia, nes pastaruoju metu mažėja ir susirgimų, ir sąlytį su sergančias turėjusių asmenų skaičius.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Padėtis Klaipėdos apskrities keliuose pernai - geriausia per pastaruosius 6 metus

Klaipėdos apskrities Kelių policijos skyriaus duomenimis, 2023 m. visos apskrities keliuose buvo užregistruoti 324 įskaitiniai eismo įvykiai, tai yra – ...
2024-01-17
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Kviečia registruotis į didžiųjų burlaivių lenktynes

2024 m. birželio 27-30 d., po šešių metų pertraukos, į Klaipėdą sugrįžta „The Tall Ships Races“ didžiųjų burlaivių lenktynės. Tris ...
2023-11-22
Skaityti daugiau

ELTA

Daugėja sergančiųjų gripu, COVID-19 ir kvėpavimo takų infekcijomis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga skaičius ...
2023-11-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This