P0

Politika

Griežtins reikalavimus pelenams ir šlakui tvarkyti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-02


Aplinkos ministerija parengė ir antradienį pateikė derinti atliekų deginimo įrenginiuose susidariusių pelenų ir šlako tvarkymo reikalavimų pakeitimus.

„Dėl atliekų tvarkytojų kentę pelenų ir šlako „kalvų“ kaimynystę Klaipėdos rajono Šimkų kaimo gyventojai galės atsikvėpti – sugriežtinus aplinkosauginius reikalavimus tokie atvejai nepasikartos“, – pranešime spaudai žada aplinkos ministras, klaipėdietis liberalas Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministerijos nuotr.

Parengtais pakeitimais siūloma nustatyti papildomus aplinkosauginius reikalavimus atliekų deginimo metu susidariusių pelenų ir šlako laikymui, krovimui, apdorojimui ir panaudojimui. Taip esą siekiama išvengti galimos oro ir grunto taršos kietosiomis dalelėmis ar pelenuose bei šlake esančiomis cheminėmis medžiagomis.

Siūloma leisti apdorotus pelenus ir šlaką naudoti kaip statybinę medžiagą ar jos pakaitalą (keliams tiesti ir rekonstruoti, pastatų pamatams, sąvartynams įrengti ir pan.), jeigu jie atitiks taršos normų, cheminių medžiagų registracijos reikalavimus ir turės eksploatacinių savybių deklaraciją. Atliekų tvarkytojas privalės patvirtinti kiekvienos rinkai teikiamos pelenų ar šlako siuntos deklaraciją, ar ji naudotina kaip antrinė žaliava, ir įdiegti kokybės valdymo sistemą.

Pelenai ir šlakas, neatitinkantys šių kriterijų arba per nustatytą laikotarpį nepanaudoti statiniams statyti, privalės būti laikomi ir tvarkomi pagal atliekų tvarkymo reikalavimus.

Savo pastabas ir pasiūlymus dėl reikalavimų pakeitimų gyventojai ir akademinė bendruomenė iki vasario 15 d. gali siųsti el. paštu pasiulymai@am.lt.


  2021-02-02

  Vienas komentaras apie “Griežtins reikalavimus pelenams ir šlakui tvarkyti”

  1. AvatarHM (IP: 90.140.11.166)

   nematau skirtumo tarp žvyro krūvos ir šlako krūvos po savo langu. Nuo žvyro, beje, dulka dar labiau. Paklauskit Ketvergių gyventojų. Labiau panašu į ministerijos populizmą, nei į problemos (šlako panaudojimo) sprendimą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt