Noras sutvarkyti prekybos vietas prie Lėbartų kapinių prekeivių nedžiugina (7)

Miestas, Svarbu
Avatar photoPalmira Martinkienė
2021-02-08

Nors Klaipėdos senojo turgaus atstovai teigia siekiantys sutvarkyti šalia Lėbartų kapinių esančias prekybos vietas, gėlėmis, sodinukais, laidojimo bei kapų priežiūros reikmenimis prekiaujantys klaipėdiečiai dėl to visai nesidžiaugia.

Prekeiviams nepriimtinas nei nuo šio pavasario numatytas didinti mokestis už prekybos vietas, nei esą arogantiškas Senojo turgaus, administruojančio prekyvietę prie Lėbartų kapinių, vadovo elgesys su jais.

Prekybos vietas prie Lėbartų kapinių siekiama sutvarkyti, čia pastatant naujus prekybos paviljonus. Palmiros Mart nuotr.

„Jūs visada atvažiuojat tik su priekaištais: kelsim, didinsim (…). Jūs norit turėt labai didelį verslą iš tų žmonių, kurie dirba ir mažai uždirba”, – pirmadienį vykusiame susitikime rėžė pagyvenusi moteris, žodžius adresuodama šalia sėdinčiam Senojo turgaus direktoriui Viačeslavui Karmanovui.

Nors į klaipėdietės Seimo narės Ligitos Girskienės iniciatyva organizuotą susitikimą atėjo vos trys prekybininkai, juos labiausiai piktino nuo pavasario numatomas du kartus padidinti dienos prekybos mokestis. Jis turėtų kilti nuo dabartinių 2 eurų iki 4 eurų 7 centų per dieną.

Prekybininkų neįtikino V. Karmanovo paaiškinimas, jog nuo šiol šį mokestį jie privalės mokėti tik šiltuoju metų laiku, t.y. nuo kovo 15 d. iki lapkričio 15 dienos, o ne visus metus, kaip kad buvo iki šiol.

Be to, Senasis turgus nuo pavasario yra numatęs pagerinti darbo sąlygas prekeiviams – sutvarkyti ir atnaujinti prekybos vietas, pastatyti patogius naujus prekybos paviljonus nuo lietaus ir saulės.

V. Karmanovo teigimu, šiuo metu kaip tik vyksta iki šiol niekaip nereglamentuotos prekyvietės prie kapinių įteisinimo procedūros, siekiant nustatyti konkrečias prekybos vietų ribas bei apibrėžti jų komercinę paskirtį.

Pasak V. Karmanovo, darbus tikimasi užbaigti iki kovo pabaigos.

Senojo turgaus planams pritarė ir jo steigėjo – Klaipėdos savivaldybės – atstovas.

„Senasis turgus yra pasiūlęs labai gerą sprendimą, kaip pagerinti prekybininkų sąlygas šitoj teritorijoj, nes kaip dabar yra, ta būklė netenkina nei pačių prekybininkų, nei lankytojų (…) Tai siekiant šiek tiek atnešti civilizacijos į šitą teritoriją, labai geras yra pasiūlymas iš mūsų įmonės, kaip pagerinti prekybininkų sąlygas”, – sakė prie susitikimo nuotoliniu būdu prisijungęs Klaipėdos savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Atsakydamas susitikimo dalyviams E. Simokaitis patikino, jog šiuo metu Senojo turgaus akcijų niekam parduoti neketinama.

Žymos: | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Noras sutvarkyti prekybos vietas prie Lėbartų kapinių prekeivių nedžiugina”: 7

 1. S parašė:

  Gal pirma reikėtų pasirūpinti dėl važinėjimosi automobiliais kapinių teritorijoje, kurios takai tampa kone autostradomis. Visi pakraščiai nuvažinėti.

 2. Kaip nusibodo ... parašė:

  Girskienė yra klaipėdiečių išrinkta seimo narė . Viskas , bet kokios kalbos apie ” kišimąsi” yra niekinės rodančios prastą brandą . Buvo susitikimas . Jūs gi nuolat aimanuojate visuomenė nežino , visuomenei nebuvo pristatyta ir t.t. Prašom , pristatė , reikėjo ateiti ir diskutuoti . Girskienė puikiai atlieka savo darbą . O jūs net nežinote kiek ” turgų ” akcijų turi savivaldybė ?

 3. Rinkimai baigėsi, cirkas tęsiasi parašė:

  Nuo kada politikai kišasi į UAB įmonių verslą? Atviras neteisėto „lobizmo” apraiškos. Kur STT????

  • Nuomonė parašė:

   Politikai visada kišasi ten, kur mato interesą sau. Rinkėjų interesai – tai antrinis faktorius. Reiktų kelti kitą klausimą – ko ta Girskienė tiek daug dėmesio skiria būtent Senajam turgui? Bando keršyti savivaldybės administracijai, kad ją išmetė kaip musę iš barščių? Ar tiesiog nesigaudo Seimo nario pareigybėse? Ar aplamai toks žmogus su asmenybės sutrikimu kaip kad Gražulis yra? Jis irgi visur lindo pakol negavo per kepurę.

  • Nuomonei parašė:

   Manau nuomonė turi turėti argumentų ar žinių . Kitu atveju man- pletkai . Seimas yra atstovaujamoji institucija ! Kiekvienas parlamento narys atstovauja visai Tautai . O jūs , kišasi 🙂 Daugiau net komentuoti nėra ką , na nebent galite patikslinti ” kada kas ir iš kur išmetė ” 🙂 Mes į seimo narius kreipiamės kada norime atsakymų ar pagalbos . Kaip aš supratau tam ir buvo sukviestas susitikimas t.y. išgirsti iš ” pirmų lūpų ” atsakymus , o ne jų interpretacijas . Girskienė man rodo pavyzdį kaip turėtų dirbti – atstovauti rinkėjus seimo narys .

 4. Būkim sąžiningi visiems parašė:

  Gobšuoliai pardavėjai. Pamanyk net du kartus didina mokestį 🙂 tai yra 2 eurai hahaha Girskienė, kuri taip rūpinasi gamtos neteršimu Klaipėdoje nemato, kad moterėlės pardavinėja gamtą teršiančias plastmasines puokštes. O kiek tos puokštelės kartų brango? Ar bobelės sumoka taršos mokestį???

  • Jolanta parašė:

   Jei nežinot tiesos,geriau patylėkit. Bobelės moka už vietą apskritus metus,net nedirbdamos. Jokių išeiginių,atostogų,net sirgdamos. Mokam už pliką asfaltą,stogeliai pačių daryti. Kad puokštės kilo kelis kartus- melas. Mums irgi viskas brangsta,palyginkit kainas turguj gėlių salonuose tada kalbėkit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Seimas svarstys Ligitos Girskienės siūlymą dėl mopedų ir keturračių

Seimas svarstys įstatymo pataisas, siūlančias leisti vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius tik išlaikius praktinį vairavimo egzaminą. Šią savaitę Seimui pristatydama ...
2024-06-16
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Smarvės „nuolaidos“ panaikinti nepavyko 

Klaipėdietei Seimo narei Ligitai Girskienei Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) nepavyko įrodyti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neteisėtai pakeitė ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

ELTA

Seimas linkęs Jūreivystės mokyklos reorganizacijai

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo inicijuojama Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacija. Projektu numatoma, kad LAJM taptų ...
2024-06-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This