P0

Svarbu, Transportas

Elektrobusai: rinktis iš ko bus (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-02-19


Nors anoniminiai kritikai ir prognozavo, kad uostamiesčio savivaldybės valdomos UAB Klaipėdos autobusų parkas (KAP) organizuojamas 10 elektrobusų veiklos nuomos pirkimo konkursas gali susilaukti tik vieno konkretaus gamintojo susidomėjimo, taip neįvyko.

Klaipėdos autobusų parkas kol kas eksploatuoja du elektrobusus. Martyno Vainoriaus nuotr.

KAP pasiūlymų paskelbtam konkursui laukė iki šio penktadienio ryto.

Įmonė buvo minėjusi, kad pirkimo dokumentai buvo išsiųsti daugiau nei dešimčiai potencialių tiekėjų, kurie vykdo veiklą Baltijos šalyse ir atstovauja viso pasaulio gamintojams. Pasak KAP vadovo Vaido Ramanausko, buvo sulaukta trijų pasiūlymų.

Pašnekovas nesiryžo prognozuoti, kiek gali užtrukti dokumentų vertinimas ir nugalėtojo paskelbimas, nes procedūros priklausys ir nuo to, ar reikės prašyti kokių patikslinimų, savo įtaką vis dar daro ir nuotolinio darbo ypatumai.

„Norisi, kad projektas būtų užbaigtas dar šiemet”, – sakė V. Ramanauskas.

KAP konkurso sąlygose buvo numačiusi prioritetinius balus už tai, jei elektrobusai būtų pristatyti per pusę metų.

Elektrobusus „Dancer” gaminančios Klaipėdos bendrovės „Vėjo projektai”, kuri anoniminio laiško autorius buvo įtariama kaip proteguojama minėtojo konkurso sąlygomis, Alvydas Naujėkas „Atvirai Klaipėdai” šią savaitę patvirtino, kad bendrovė ketina dalyvauti KAP pirkime.

Pasak V. Ramanausko, šiuos du šiuos autobusus jau eksploatuojanti bendrovė jokių rimtų trūkumų nėra įžvelgusi.

„Man patinka, kaip įmonė reaguoja į pastabas. Pavyzdžiui, pateikėme pastebėjimą dėl darbo per šalčius, ruošiamasi perprogramuoti šildymo sistemą”, – sakė įmonės vadovas.

Transporto straipsnių vidus kompas

Minėtasis konkursas buvo paskelbtas dėl to, kad pernai liepą Klaipėdos taryba nusprendė, jog 2021 m. miestas turėtų įsigyti 10 ekologiškų, elektra varomų autobusų. KAP, kurio 100 proc. akcijų valdo savivaldybė, pernai lapkričio pabaigoje gavo gavo raštišką akcininko – Savivaldybės administracijos – pasiūlymą organizuoti tokių autobusų įsigijimo procedūras.


  2021-02-19

  3 komentarai “Elektrobusai: rinktis iš ko bus”

  1. AvatarArūnas (IP: 90.131.47.164)

   Turėtume palaikyti pirmoje eilėje Lietuvos gamintojus ir tik ju neradę ieškoti užsienyje ir taip turėtu būti su visomis prekėmis statybomis ar autobusais

  2. AvatarAklas (IP: 86.100.58.98)

   Klaidų pilna. Kas per rašliavą kad lietuviškai net rašyti nesugebam!? Nejaugi nėra kap parašyti nors vieną tekstą be klaidų?! Neįmanoma suprasti kas ir apie ką rašoma!

   • AvatarAs (IP: 84.15.182.25)

    Reikia buti visisku besmegeniu kad sio straipsnio nesuprastum, nots ir su klaidom patasytas. Jei tokie nesuprateliai ir kitus straipsnius komentuoja, tai objektyviu komentaru net neverta sulaukti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt