P0

Fotoreportažai, Koronavirusas, Svarbu

Prie skiepų – eilė kaip sovietmečiu (17)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-03-01


Šią savaitę Klaipėdoje nuo COVID-19 ligos pradėjus skiepyti 75 metų ir vyresnius senjorus, pirmadienį po pietų portalo žurnalistai sulaukė pasipiktinusios klaipėdietės skambučio.

Moteris teigė eilėje prie Klaipėdos miesto poliklinikos skiepo laukti turėjusi net 40 minučių.

 „Nors žmonėms pasakyta ateiti skiepytis tam tikru laiku, grafiko čia visiškai nesilaikoma”, – apmaudo neslėpė senjorė.

„Atviros Klaipėdos” žurnalistei prieš 15 val. nuvykus prie poliklinikos, ją iš tiesų pasitiko įspūdinga lauke laukiančių žmonių eilė. Tiesa, daugelis joje stovinčių garbaus amžiaus klaipėdiečių, tarp kurių buvo matyti ir vienas kitas jaunesnis, buvo ramūs ir pasipiktinimo nereiškė.

Viena moteris, stovėjusi jau netoli įėjimo, teigė patekti į vidų laukianti apie pusvalandį, o eilės viduryje stovinčioji – apie 20 min.

„Gana greitai eina eilė. Aš gyvenu kitoje gatvės pusėje, kai per langą pažiūrėjau, visai nedaug žmonių buvo, bet kol atėjau, jų iš kažkur staiga prisirinko”, – sakė inteligentiškos išvaizdos senjorė. Ji teigė nematanti bėdos kartu su kolegėmis apie pusvalandį pastovėti eilutėje.

Visi laukiantieji tvarkingai dėvėjo veido kaukes, eilėje stovėjo gana glaudžiai šalia vienas kito.

Tuo metu Klaipėdos miesto poliklinikos vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė teigė apgailestaujanti dėl susidariusios situacijos, tačiau teigė, jog dėl to iš dalies kalti ir patys senjorai.

„Šeštadienį pas mus skiepytis neatėjo beveik 200 užsiregistravusių žmonių, po pietų sėdėjo visos komandos, neturėjo, ką daryti. Be to, penktadienį apie 90 iš „Nefridos” užsiregstravusių neatvyko. O šiandien visi vienu metu suėjo, dirbam visi suplukę, stengiamės, reguliuojam srautus”, – sakė poliklinikos vadovė.

Jos teigimu, praėjusią savaitę čia jau baigti vakcinuoti vyresni nei 80 metų klaipėdiečiai, šiandien (pirmadienį) pradėti skiepyti ir 75 metų senjorai.

Kai kurie klaipėdiečiai, pamatę ilgą eilę, priėję klausinėjo, ką čia duoda. Sužinoję, jog eilė prie skiepų, neslėpė nuostabos. Garbaus amžiaus rusakalbis teigė skiepytis nežadantis.

„Man 85 metai, bet šeimos gydytojas man dar neskambino. Bet jei ir skambins, aš nesiskiepysiu”, – sakė linksmai nusiteikęs senolis.


  2021-03-01

  17 komentarai “Prie skiepų – eilė kaip sovietmečiu”

  1. AvatarKormorano virusas (IP: 84.15.177.133)

   Kad pasidarė bardakas, kalti ir įstaigos, kurioje buvo skiepyjama, darbuotojai. Kodėl leido skiepytis, tiems, kuriems tą dieną nebuvo skirtas laikas?! O turi būti taip:savo laiku neatėjai, kai buvo skirta, tai prašom sėdėt ir laukti, kol bus paskiepyti tie, kuriems tai dienai skirtas laikas, o dabar kažkokie pirdžiai, matai, sugalvos savo tvarką daryt – ateisiu tada, kada pats už norėsiu! Šitokių dalykų neturi būti, tvarka yra tvarka ir reik žinoti savo vietą!

  2. AvatarHusky (IP: 90.131.43.164)

   Pirmiausia, “sovietmečiu” eilėje stovėti reikėdavo ne 40min.,o žymiai daugiau,kaip pavyzdį pateiksiu mėsos parduotuvę buvusioje M.Gorkio g.,dabartinėje Liepų,ten man vaikui būnant tekdavo stovėti eilėje nuo 4-5h.ryto,kol 8h.atidarys parduotuvę,kad su močiute nupirktume porą kg. “sosiskų”,padorios mėsos tiek pat ir kokią vištelę,nes kiekis būdavo parduodamas žmogui…
   Antra,mane stebina,kaip vadinami senoliai,tokių eilių nebemena,jog piktinasi dėl valandėlės eilėje,o kas svarbiausia kur,o gi į “skerdyklą” savo noru,avinų banda ir tiek…Kaip lengva viską pamiršti,bei pasiduoti žiniatinklos sklaidai…
   Sveikatos visiems ir šviesaus proto!

  3. AvatarVidma (IP: 90.131.33.97)

   Sovietmeciu eiliu nebuvo🤣,nes tokius virusus grieztai atsegdavo ir momentalei lokalizuodavo

  4. AvatarAldona (IP: 78.60.132.38)

   Tvarką turi regukiuoti poliklinikos darbuotojai, o ne eilėje stovintys. Atėję paskirtu laiku turi būti paskiepyti, o tie kurie nesilaiko tvarkos tegul stypso kitoje eilėje kol atsiras tarpas ir bus pakviesti arba paskirtas kitas laikas. Tvarką turi įvesti nuo pat pradžios kitaip chaosas tęsis.

   • AvatarFaktas (IP: 86.100.126.143)

    Taigi senjorai neateina laiku… ateina valanda prieš, užsiima eilę ir burbuliuoja, kviečia žurnalistus ir toliau burbuliuoja

  5. AvatarAnonimas (IP: 84.15.182.92)

   Dūdoriaus tvarka…

   • AvatarSpecelistas (IP: 90.131.45.155)

    Sakyčiau dūdžiaus bardakas 😁

  6. AvatarPalmirai (IP: 86.100.178.161)

   Palmira, gal galite parašyti, kodėl Klaipėdos savivaldybė neskiepija šiaurinėje miesto dalyje? Kodėl neišskaidytas srautas, vidi sukišti į vieną nugyventą polikliniką? Iki Kauno mąstymo netraukiam? Kodėl seni žmonės turi stovėti eilėse? Gėda už valdžią, nesugebančią paskiepyti šimto žmonių per dieną. O kai bus tūkstantis?

  7. AvatarLauris (IP: 84.15.191.205)

   Visi kas eina skiepitis yra kausai nezino kas po skiepu gali atsitikti

   • AvatarZosius (IP: 90.131.45.155)

    Kodèl kaušai? Tai protingi,bet pavargę nuo gyvenimo žmonės,kurie nusprendė savo noru ,,išeiti”…

   • AvatarKlaipėdietė (IP: 84.15.176.43)

    Tamstai gal nežinoma, kas susirgus covid 19 gali atsitikti, kad taip neprotingai kalbi. Siūlyčiau, kad tie, kurie taip kalba ir galimai nešioja virusą niekur nebūtų įleidžuami be neigiamo testo pažymėjimo. Ir kas 10 dienų privalėtų testuotis. Tada senjorams nereikės skiepytis.

  8. AvatarA (IP: 78.57.239.28)

   Čia ir yra sovietmetis. Kaip galima taip srautus reguliuoti.

  9. AvatarNemira (IP: 90.131.46.206)

   Kažkaip įdomu turi skambint ar pačiam reikia registruotis, vyrui 74mNe

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Turi skambinti šeimos gydytojas, bet šią savaitę dar tik nuo 75 m. ir vyresnius skiepija.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt