Kovo 1 dieną Lietuvos jūrų muziejus pradėto ekoforumų ciklo jaunimui „2050 m3 Baltijos. Distopija ar realybė?“ transliacija įsibėgėja.
Ekoforumo renginiai ekologijos, harmonijos su gamta ir saugios ateities temomis tiesiogiai yra transliuojami kiekvieną darbo dieną. 15 val. ,iki kovo 23-čiosios Lietuvos jūrų muziejaus Facebook paskyroje. .
„Siekiame būti jaunimui atviru ir draugišku muziejumi, sudaryti sąlygas kokybiškam užimtumui, neformaliam švietimui, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymui, idėjų realizavimui, ekologinio pilietiškumo skatinimui”, – pranešime cituojama šio projekto renginių koordinatorė, Jūrų muziejaus darbuotoja, Jurgita Vasiljevienė.
Lietuvos jūrų muziejaus iššūkius priėmė 16 Klaipėdos mokyklų, forumuose dalyvaus ir mokslininkai iš Klaipėdos universiteto, taip pat specialistai bei populiarūs, žinomi asmenys. Pagrindinis vaidmuo forume teks jaunimui – moksleiviams bei Lietuvos jūrų muziejaus savanoriams.
Jau dabar kviečiama Jūrų muziejaus tinklapyje susipažinti su distopiniais gyvūnais Ruoniu Padangarus, Menke Celofanus, Vėžliu Radioaktivaris Šviečianiidae, Ežiažuve Mikroplastus Krapštukedija ir kitais, kurie kreipiasi iš ateities – 2050-ųjų ir pasakoja, kas jiems atsitiko ir ką turėtume keisti savo gyvenime, jeigu nenorime, kad gamta būtų suniokota.
„Mes, jauni žmonės, į savo rankas gauname pasaulį su daugybe ekologinių problemų, todėl turime ypač gerai suvokti jų svarbą ir kartu ieškoti būdų jas spręsti. Vandenyno gerovė yra visiškai susipynusi su žmonių gerove, tad jo problemos, tokios kaip tarša, turėtų būti mūsų visų prioritetas”, – sako šio jaunimo forumo dalyvė Laura Stukonytė, pabrėždama tokių renginių aktualumą.
Parašykite komentarą