P0

Miestas, Svarbu

Baseino defektų byla: dar viena pauzė (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-03-18


Prieš dvejus metus Klaipėdos savivaldybės dėl naujojo baseino defektų rangovams inicijuota byla vėl sustojo. Klaipėdos apygardos teismas patenkino savivaldybės prašymą skirti pakartotinę ekspertizę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau nekart rašė, kad nesuradus bendros kalbos su baseiną stačiusiais rangovais – „Axis Industries“ ir jau bankrutavusia UAB „Deglas“ – dėl atsiradusių defektų šalinimo Klaipėdos savivaldybė dar 2019-ųjų pavasarį kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų atlikti atitinkamus darbus. Tačiau iki pat šiol dar net nesibaigė nė parengiamasis teismo posėdis. 

Pernai kovą vykusio parengiamojo posėdžio metu „Axis Industries“ advokatė Lina Šimė pateikė priešieškinį savivaldybei dėl esą neteisėtai gautos bankinės garantijos grąžinimo, o savivaldybei byloje atstovaujantis advokatas Gintaras Aleknavičius paprašė skirti baseino ekspertizę – tuo metu minėta, kad yra apie 100 nepašalintų defektų. Teismas tokį prašymą tada tenkino.

Ekspertizė buvo baigta tik pernai gruodį, o parengiamasis teismo posėdis buvo vėl surengtas vasario viduryje. Jo metu G. Aleknavičius ir koncesininko – UAB Klaipėdos baseinas – advokatas Gediminas Juknevičius išpeikė eksperto Artūro Sabeckio darbą ir prašė paskirti pakartotinę ekspertizę. 

Bylą nagrinėjantis teisėjas Marius Dobrovolskis suėjus nustatytam terminui patenkino tokį prašymą ir paskyrė atlikti pakartotinę kompleksinę teismo ekspertizę. Ją pavesta atlikti teismo ekspertui Tomui Monstavičiui, kurio kandidatūrą pasiūlė savivaldybė ir Klaipėdos baseinas. „Axis Industries“ savo kandidatūros teismui nepateikė. 

Teismas taip pat įpareigojo savivaldybę ir Klaipėdos baseiną iki kovo 26 d. sumokėti po 12 500 Eur už ekspertizę. Pastaroji turi būti atlikta iki gegužės 3 d.

Teismo ekspertas turės atsakyti į klausimus ar defektai atsirado pažeidus projektinės dokumentacijos reikalavimus ar privalomus statybos normatyvinius dokumentus; ar galėjo šiuos defektus lemti kitos priežastys; ar defektai galėjo būti nustatyti darbų perdavimo užsakovui metu; kas kaltas dėl užfiksuotų defektų (rangovo, statinio projektuotojo, statinio projekto ar statinio ekspertizės rangovo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo, statybos produktų gamintojo, statinio naudotojo ir t. t. kaltė); kokiu būdu užfiksuoti defektai turėtų būti šalinami ir kokia vidutinė to rinkos kaina; ar nardymo šachtai naudoto medžiagos yra pritaikytos agresyviai aplinkai ir ar tas medžiagas gali veikti baseine naudojamas vanduo. 

Kol bus atlikta ekspertizė bylos nagrinėjimas ir vėl sustabdytas. 

INFORMACIJA

Naujasis Klaipėdos baseinas greta „Švyturio“ arenos atidarytas 2018 metų birželio pradžioje. Pastatą projektavo Olandijos kompanija „Slangen+Koenis International“ ir Lietuvos architektų biuras „Cloud architektai“. Pradinė baseinų statybos kaina siekė 15,823 mln. eurų, statybų eigoje ji išaugo iki 16,579 mln. eurų. Baseino statybų techninę priežiūrą (Savivaldybei ji atsiėjo 8 674 eurus) vykdė UAB „Kelvista“.

Miesto straipsnių vidus

Ilgai netrukus paaiškėjo, kad baseine gausu įvairiausio broko. Jau buvęs „Axis Industries” generalinis direktorius Mantas Galdikas BNS buvo sakęs, kad įmonė atsisakė taisyti defektus, kurie esą atsirado ne dėl jos, o dėl projektuotojų ir valdytojų kaltės (pagal koncesijos sutartį 15 metų baseiną valdo bendrovė Klaipėdos baseinas).

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Pernai liepą dėl defektų buvo uždaryta baseino nardymo šachta.


  2021-03-18

  Vienas komentaras apie “Baseino defektų byla: dar viena pauzė”

  1. AvatarDefektai? Nieko naujo (IP: 90.140.12.65)

   A tik ne dudoriaus pasididžiavimas per rinkimus buvo per šiuos rinkimus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt