P0

Miestas, Svarbu

Savivaldybei – prokuratūros nurodymas dėl kelio šalia žinomo verslininko namų (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-19


Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė priėmusi nutarimą reikalauti uostamiesčio savivaldybės imtis priemonių dėl draudžiamųjų kelio ženklų pašalinimo nuo kelio, vedančio į verslininko Igorio Udovickio šeimos namą, esantį šalia Skulptūrų parko teritorijos.

Savivaldybė ženklus turėtų pašalinti per 20 darbo dienų nuo prokuratūros nurodymo gavimo. Martyno Vainoriaus nuotr.

Apie šią istoriją „Atvira Klaipėda” rašė vasario pradžioje –  prokuratūroje buvo gautas Seimo nario Jurgio Razmos persiųstas miesto gyventojų pareiškimas, kuriuo buvo prašoma spręsti viešojo intereso gynimo klausimus.

„Įvertinęs visus tyrimo dėl galimai pažeisto viešojo intereso metu gautus dokumentus, prokuroras konstatavo, jog be teisinio pagrindo ir pagrįsto būtinumo bei, manoma, pažeidus eilę teisės aktų reikalavimų draudžiamaisiais kelio ženklais miestiečiams buvo apribota galimybė automobiliais laisvai patekti į Skulptūrų parke esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Tokiu būdu buvo pažeistas viešasis interesas, kurį prokuroras ėmėsi ginti”, – rašoma prokuratūros pranešime. 

Tyrimo duomenimis, Klaipėdos miesto savivaldybei panaudos teise valdomoje parko teritorijoje įrengti du draudžiamieji kelio ženklai Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Vienas iš minėtųjų ženklų įrengtas ties įvažiavimu iš S. Daukanto gatvės į vietinės reikšmės kelią, vedantį į parkui priklausančią automobilių aikštelę. Antrasis kelio ženklas riboja automobilių patekimą į pačią stovėjimo aikštelę.

„Tyrimo metu nebuvo gauta duomenų, kad ženklų įrengimas būtų suderintas su policija. Taip pat nustatyta, jog Klaipėdos miesto savivaldybė neužtikrino, kad patekimas į vietinės reikšmės kelią bei per jį – į Skulptūrų parko automobilių stovėjimo aikštelę, būtų tinkami transporto priemonių eismui. Prokuroras konstatavo, kad du draudžiamieji kelio ženklai nepagrįstai draudžia bei pertekliniai apriboja automobilių eismą viešoje, visuomenei lankyti skirtoje teritorijoje. Įvertinus šias aplinkybes buvo nustatyti teisės aktų, o tuo pačiu ir viešojo intereso pažeidimai”, – rašoma pranešime. 

Anot jo, prokuratūra priimtu nutarimu uostamiesčio savivaldybės administracijos reikalauja imtis priemonių nurodytiems teisės pažeidimams pašalinti ir per 20 darbo dienų nuo reikalavimo gavimo dienos informuoti apie priimtą sprendimą.

„Atviros Klaipėdos” duomenimis, Nacionalinė žemės tarnyba pagal gautą skundą atlieka patikrinimą, ar šalia verslininko namų ties šiuo keliu įrengtas pakeliamas užkardas buvo pastatytas teisėtai. Įrenginio šiuo metu čia jau nebėra. 


  2021-04-19

  3 komentarai “Savivaldybei – prokuratūros nurodymas dėl kelio šalia žinomo verslininko namų”

  1. Avatarplius minus (IP: 195.182.76.3)

   Dėkoju. Atvira Klaipėda padarė gerą darbą . Dėkoju ir ponui, kuris taip greitai sureagavo ir nepuolė po teismus tampytis . Pagarba .

  2. AvatarS (IP: 78.63.37.48)

   Šalia ne tik Udovickio namas, bet ir garsiosios savivaldybės karalienės Šakalienės.

  3. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Cinizmo viršūnė, kuris noriu ten statau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt