P0

Uostas ir jūra

Vėl numato Uosto direkcijos pertvarkymą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-21


Vyriausybė trečiadienį pritarė Susisiekimo ministerijos teiktai išvadai dėl ankstesnės Vyriausybės parengtų teisės aktų projektų, sudarančių prielaidas valstybės įmonių pertvarkai, kurie praeitos kadencijos Seime nebuvo priimti.

Į akcines bendroves iki 2022 m. pabaigos siekiama pertvarkyti 4 valstybės įmones – Lietuvos oro uostus, Oro navigaciją, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, Vidaus vandens kelių direkciją. Dėl dar vienos įmonės – Lietuvos automobilių kelių direkcijos – pertvarkos teisės aktų projektai bus parengti ir teikiami svarstyti Seimo rudens sesijoje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Valstybės įmonių pertvarka į akcines bendroves suteiks joms daugiau lankstumo ir valstybei atvers galimybę diegti pažangesnę geriausią valdymo praktiką. Bus efektyviau valdomas valstybės turtas, greičiau priimami sprendimai ir reaguojama į rinkos pokyčius, įmonės turės daugiau galimybių pritraukti investicijas, investuoti į inovacijas ir naujas paslaugas“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pasak jo, po pertvarkos 100 proc. šių įmonių akcijų ir visa Konstitucijoje minima viešoji transporto infrastruktūra ir toliau priklausys valstybei, bus užtikrinamas tiek viešasis interesas, tiek nacionalinis saugumas.

Akcinių bendrovių statusą turinčios įmonės turės daugiau galimybių pritraukti įvairesnių formų kapitalą, ne tik skolintis ar naudoti valstybės biudžeto lėšas. Bendrovių sugeneruotas pelnas galės būti skirstomas dividendų forma valstybei ir reinvestuojamas į strateginius projektus, o tai esą prisidėtų prie spartesnės atitinkamo transporto sektoriaus plėtros.

Bendrovės galės steigti dukterines įmones ir taip efektyviau valdyti verslo riziką. Tikimasi, kad tai paskatins įmones investuoti į inovacijas, naujas paslaugas ir išnaudoti bendradarbiavimo pranašumus.

Visos pertvarkomų įmonių akcijos priklausys valstybei. Būdama vienintele bendrovių akcininke valstybė išlaikys jų kontrolę. Teigiama, kad bus užtikrinamas ir nacionalinis saugumas: nacionaliniam saugumui svarbios valstybės įmonės šį statusą išlaikys ir tapusios bendrovėmis. Viešoji transporto infrastruktūra bus įtraukta į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą.

Valstybės įmonių pertvarka vykdoma įgyvendinant Vyriausybės programą bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas peržiūrėti, supaprastinti ir suvienodinti valstybės valdomų įmonių teisines formas.

Įstatymų pakeitimams, leidžiantiems pakeisti valstybės įmonių valdymo modelį, dar turės pritarti Seimas.


  2021-04-21

  2 komentarai “Vėl numato Uosto direkcijos pertvarkymą”

  1. AvatarDokininkas (IP: 78.57.244.29)

   Akivaizdu, jog ministras irgi nesupranta KVJUD pertvarkos tikslo. Daryti pertvarkas tik dėl EBPO rekomendacijų – absurdas. KVJUD reikia naikinti, visas būtinas funcijas perduoti savivaldybei, o Kapitono tarnybą palikti savarankišką. Ekonomika turi būti ekonomiška.

  2. AvatarAnonimas (IP: 165.225.194.128)

   Jo, uzmirso pamineti, kad KVJUD bus privatizuota kaip IGNITIS Grupe. Saunioliai konc., business as usual.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt