P0

Regionas, Svarbu

Prokuratūra šalinasi iš tebesitęsiančio politinio mūšio Kretingoje (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-05-12


Kretingoje pasikeitus valdančiajai daugumai prasidėję politiniai susirėmimai, nukeliavę iki teismų ir prokuratūros, rutuliojasi toliau. Tačiau prokurorai nemato reikalo juose dalyvauti. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad praėjusių metų pabaigoje Kretingos rajono konservatoriai, nusprendę sudaryti naują valdančiosios koaliciją be mero Antano Kalniaus ir jo rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ narių, vėliau su naujaisiais partneriais priėmė sprendimą nuo kovo 1 d. mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičių sumažinti nuo 3 iki 1. Merui iš asmeninių lėšų pradėjus teisminį procesą ir apskundus tokį sprendimą teismui, balandžio pabaigoje valdančioji dauguma nusprendė panaikinti ir paskutinę mero patarėjo pareigybę, kurią dabar užima klaipėdietis Albertas Barauskas. 

Šio Tarybos posėdžio metu „Kretingos krašto” atstovas, opozicijos lyderis Darius Petreikis ėmė dėstyti, kad svarstymui yra pateiktas suklastotas sprendimo projektas su 14-os politikų parašų paveikslėliu ir paskelbė, jog dėl to bus kreiptasi į prokuratūrą. 

Praėjusią savaitę gavęs atitinkamą tarybos narių prašymą meras pateikė pareiškimą Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Jis prašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumento klastojimo.

Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Viktorija Raštutytė informavo „Atvirą Klaipėdą”, kad pareiškimą išnagrinėjęs prokuroras priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Tarybos narių parengto projekto derinimo procedūros, kurių eigoje dokumentų sistemose buvo suformuoti ir patalpinti teksto požiūriu skirtingi to paties projekto variantai, buvo atliktos netinkamai, tačiau atsakingų už tai asmenų atsakomybės klausimai, jei tam būtų nustatyta pagrindų, spręstini drausminėmis, o ne baudžiamosiomis teisinėmis priemonėmis”, – tokio sprendimo motyvus išdėstė V. Raišutytė. 

Paklaustas, ar skųs tokį prokuroro sprendimą teismui, A. Kalnius antradienio vakarą „Atvirai Klaipėdai” teigė dar negalįs pasakyti. 

„Šiuo metu nei aš, nei mano teisininkai, kurių darbą apmoku iš asmeninių lėšų, nes nesinaudoju savivaldybės teisininkų paslaugomis, dar nespėjo jo išnagrinėti. Tačiau man asmeniškai kyla įvairios mintys. Juk jau ne vienas iš praktikos žino, kad gana dažnai apskųsti sprendimai aukštesnėje instancijoje sulaukia priešingo rezultato. Taip pat kyla abejonė, ar  prokuratūrai atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą tikrai buvo atsakyta į visus tiek į man, tiek tarybos nariams, tiek visuomenei iškilusius klausimus? Ar taip mes tikrai neatvėrėme Pandoros skrynios?”, – kalbėjo A. Kalnius.

Jis svarstė, kad jau vien faktas, jog buvo kreiptasi į prokuratūrą paskatins visus Kretingos valdžios atstovus dėmesingiau rengti dokumentų projektus bei galbūt „atgrasys ir nuo menkiausios minties apie jų galimą klastojimą”.

Meras taip pat pavirtino, kad jis jau kreipėsi į teismą ir dėl sprendimo naikinti paskutinį jo patarėjo etatą teisėtumo. Paprašęs taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdyti šio sprendimo galiojimą iki galutinio teismo sprendimo, jis sulaukė šiuo atžvilgiu teigiamos teismo nutarties. Tiesa, ji dar gali būti apskųsta Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Kol galios šios laikinosios apsaugos priemonės, A. Barauskas galės dirbti ir toliau. 

Laikinosios apsaugos priemonės galioja ir dėl pirmojo Tarybos sprendimo naikinti du patarėjų etatus, tačiau jas Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai, iš pradžių nepagrįstai nenorėję svarstyti tokio ieškinio, pritaikė pavėluotai, jau po to, kai darbuotojai buvo atleisti. 

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Pasak A. Kalniaus, šis teismo sprendimas iki šiol nėra įvykdytas, nes Taryba dar vasarį tvirtindama biudžetą „nuėmė“ ir šių dviejų darbuotojų atlyginimams skirtas lėšas bei jų iki šiol negrąžino. Meras teigė jau pateikęs atitinkamą prašymą Tarybai.


  2021-05-12

  2 komentarai “Prokuratūra šalinasi iš tebesitęsiančio politinio mūšio Kretingoje”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 93.214.192.127)

   Tikrai netaisau klaidų,bet užstrigo žodis tebęsitesančio.Ar vietoje ę parašyta,ar neturi būti tebesitęsančio?

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

    Ačiū, kad pastebėjote – tikrai ne ten buvau priklijavęs nosinę 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt