P0

Politika

Konstitucinis Teismas: trumpas mokesčių pokyčių terminas prieštarauja Konstitucijai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-13


Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį paskelbė nutarimą, kuriuo konstatavo, jog sprendimas įstatymuose nustatyti itin trumpą mokestinių įstatymų įsigaliojimo terminą prieštarauja Konstitucijai.

„2019 metais tuometiniai valdantieji priėmė „kalėdinę“ mokesčių reformą, kuri numatė ypač trumpus mokestinių pakeitimų terminus, ir tuo, mūsų supratimu, pažeidė teisėtus mokesčių mokėtojų lūkesčius – per 1 mėnesį prisitaikyti prie naujų mokesčių kiekvienam verslui yra iššūkis. Gaila, jog tuo metu į mūsų argumentus nebuvo įsiklausyta ir prireikė Konstitucinio Teismo išaiškinimo“, – pranešime spaudai cituojamas vienas iš kreipimosi į KT Seimo narių klaipėdietis Simonas Gentvilas.

Abejonių dėl Mokesčių administravimo įstatymo atitikties Konstitucijai kilo dėl to, kad teisiniu reguliavimu nebuvo nustatyta protingo pereinamojo laikotarpio mokesčių įstatymų pakeitimų įsigaliojimui, per kurį mokesčių mokėtojai galėtų pasirengti mokėti padidintus mokesčius.

Liberalų sąjūdžio frakcija dar 2019 metų spalį teikė Teisėkūros pagrindų įstatymo pakeitimą, kad mokestiniai įstatymai privalomai įsigaliotų anksčiausiai tik po 6 mėn.


  2021-05-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt