P0

Politika

Seimas pritarė aplinkos ministro pasiūlytai architektų atestavimo tvarkai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-13


Klaipėdiečio aplinkos ministro Simono Gentvilo pateiktos Architektūros įstatymo pataisos sulaukė Seimo pritarimo. Anot iniciatyvos autoriaus, naujais pakeitimais siekiama skaidrinti architektų atestavimo procesą, patikslinti narystės Architektų rūmuose pagrindus ir nustatyti atestuoto architekto teisę sustabdyti narystę rūmuose, jei jis nebesiverčia atestuoto architekto veikla.

„Iki šiol galiojusi Architektų rūmų vidaus tvarka buvo per griežta ir vertė atestuotą architektą, nesiverčiantį atestuoto architekto praktika, būtinai priklausyti Architektų rūmams, mokėti narystės mokestį ir vykdyti kitas prievoles. Pakeitimais pirmiausia įgyvendiname Konstitucinio Teismo nutartį, todėl naujame įstatyme pašalinti galimi prieštaravimai sąžiningos konkurencijos laisvės principui. Analogiška tvarka galioja ir advokatų, teisininkų profesinėse bendruomenėse“, – pranešime cituojamas aplinkos ministras.

Konstitucinis Teismas buvo pripažinęs, kad 2017 metais įsigaliojusi praktika, kuomet atestuotų architektų, nesiverčiančių atestuoto architekto veikla, privaloma narystė Architektų rūmuose, prieštarauja Konstitucijos nuostatai, kad „kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą“.

„Rengiant įstatymo pataisas buvo atsižvelgta į Konkurencijos tarybos pasiūlymus ir Specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacijas sudaryti reikiamą teisinę aplinką užtikrinant skaidrią Architektų rūmų ir regioninių architektūros tarybų veiklą. Įteisinome nuostatą, kad tarybose stebėtojo teisėmis galėtų dalyvauti suinteresuoti visuomenės atstovai – tai turėtų padidinti visuomenės ir vietos bendruomenių įsitraukimą priimant sprendimus dėl projektų kokybės bei didinti pasitikėjimą viešuoju valdymu ir sprendimų priėmimo procesais“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis S. Gentvilas.

Naujai priimtame įstatyme taip pat numatoma tiksliau reglamentuoti regioninių architektūros tarybų sudarymą ir veiklą. Pagal naują įstatymo redakciją Regioninių architektūros tarybų nariai bus renkami iš Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos ir Lietuvos restauratorių sąjungos, o ne Aplinkos ir Kultūros ministerijų paskirtų atstovų, kaip buvo iki šiol.

Už projektą balsavo – 68, prieš – 9, susilaikė – 37 Seimo nariai. Prieš Seimui patvirtinant įstatymo pataisas, projektui buvo pritarusi ir Vyriausybė.


  2021-05-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt