P0

Uostas ir jūra

Tirs ar uosto krova neteršia aplinkos (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-20


Aplinkos apsaugos agentūra pranešė, kad siekiant įvertinti, ar Klaipėdos uosto įmonės laikosi aplinkos ministro patvirtintų minimalių reikalavimų dulkėtumui mažinti, antradienį buvo pradėti ant paviršių nusėdančių suspenduotų kietųjų dalelių kiekių, sudėties ir šaltinių tyrimai.

Šiuos tyrimus pagal Aplinkos apsaugos agentūros užsakymus atliks Klaipėdos universiteto mokslininkai.

Pasyvieji kaupikliai nusėdančių suspenduotų kietųjų dalelių surinkimui buvo iškabinti Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”) teritorijoje ir už jos ribų. Taip pat buvo paimti krovinio ir įmonės teritorijoje ant paviršiaus nusėdusių dalelių ėminiai.

Ėminiai į pasyviuosius kaupiklius bus imami du mėnesius. Po to jie bus išanalizuoti ir gauti rezultatai pateikti tyrimų ataskaitoje.

Trečiadienį tokie kaupikliai buvo sumontuoti ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ teritorijoje ir už jos ribų. Buvo paimti ir šios įmonės teritorijoje buvusio krovinio bei ant paviršiaus nusėdusių dalelių ėminiai.

Ketvirtadienį kaupikliai sumontuoti ir Birių krovinių terminale bei šalia jo.

Pernai spalį Klaipėdos universiteto mokslininkai buvo konstatavę, kad geležies dulkės, identiškos įmonės kraunamai produkcijai, sklinda mieste iki 650 m atstumu, tik tiek, kad didėjant atstumui mažėja jos koncentracija.

Šį pavasarį Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) konstatavo, kad „Atviros Klaipėdos” aprašytos balandį uostamiesčio Šermukšnių gatvėje fiksuotos taršos šaltinis buvo ir „Bega”.


  2021-05-20

  5 komentarai “Tirs ar uosto krova neteršia aplinkos”

  1. AvatarDokininkas (IP: 78.57.244.29)

   Kiek iki ausų apsidirbęs Štumbergas terš Klaipėdą? Kada Žaliasis kursas pasieks KLASCO ir išpraus Štumbergą? Greičiausiai miestiečių ir KLASCO darbuotojų nuodijimo tempai nesikeis nei po būsimų seimo rinkimų!
   Kada miestelėnai išeis į gatves ir blokuos betvarkę?!

  2. AvatarJudas (IP: 88.118.202.157)

   O kada Klasco išsinešdins iš miesto centro su savo palapinėmis ???

  3. AvatarVitės kvartalo aborigenas (IP: 86.38.130.243)

   Beje, o tie “pasyvūs davikliai” įmonės teritorijoje bus prieinami KLASKO darbuotojams? O tai kaip sakė propiesorius V.L. “KAS galėtų paneigti?” , kad tie pasyvūs davikliai monitoringo metu nebus “išvalomi”? Įdomu, kiek tas cirkas su neatsakingais verslinykais tęsis? Nuo šiol aš nuo savo palangės tuos miltelius šluosiu į polietileno į maišelį, ir darysiu savo asmeninį tyrimą šiuo dulkėtai-purvinu klausimu.

  4. AvatarTMS (IP: 78.60.159.74)

   Ir taip aišku, kad teršia. WHAT.THE.FUCK.

  5. AvatarKLASKO NETERŠIA APLINKOS, NES JI GENERUOJA DEGUONĮ. (IP: 78.57.194.255)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt