P0

Svarbu, Verslas

Klaipėdos centre – naujas daugiabutis (25)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-05-27


Klaipėdoje jau prasidėjo bene ryškiausiu mieste pretenduojančiu tapti biurų ir butų pastato statybos. Šis pastatas atsiras Klaipėdos centre, S. Daukanto g. 11, prie sutvarkyto skvero, skirto pagerbti tremtinius.

Daugiau nei 100 metų senumo sandėlis, stovintis S. Daukanto g. 11, iki kitų metų vasaros taps moderniu butų ir biuru pastatu. Martyno Vainoriaus nuotr.

1915 metais pastatyto pastato-sandėlio rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai buvo paviešinti pernai kovą. Šiuo metu projektui jau yra suteikti statybas leidžiantys dokumentai, todėl prasidėjo realūs darbai.

„Pirmiausia įvertinome pastato konstrukcijas. Pavyzdžiui, medinis stogas buvo visiškai supuvęs, todėl nutarėme, jį pašalinti. Kai kurios konstrukcijos taip pat buvo nebetinkamos naudoti. Todėl dabar nuimama tai, kas nereikalinga ir prasidės tikroji rekonstrukcija. Pastatas tikrai nebus nugriautas – tiek, kiek dabar yra likę, tiek ir išliks, o toliau vyks statybos“, – teigė vienas iš pastato savininkų bei projekto autorius architektas Valentinas Lucenko.

Rekonstruojamą pastatą ir 14 arų sklypą nuo 2019 m. rugsėjo priklauso bendrovei „Simonsita“, kurią lygiomis dalimis valdo UAB „Embelija“ ir UAB „Danės projektai“.

Projektuotojų vizualizacija

Numatoma, jog rekonstruotas pastatas bus trijų aukštų su cokoliu, o visas jo aukštis neviršys 15 metrų. Planuojama, jog cokoliniame ir pirmajame aukštuose bus įrengtos administracinės patalpos, o kituose dviejuose – butai, kurių numatoma 14. Bendras pastato plotas bus 1698,23 kv. m.

Anot V. Lucenkos, rekonstrukciją planuojama baigti kitų metų vasarą. Paklaustas, kiek į pastatą bus investuojama, pašnekovas konkrečios sumos neįvardijo, nes esą „dėl nuolat brangstančių medžiagų investicijų dydis vis kinta“.

V. Lucenko pabrėžė, kad šiame pastate atsirasiantys butai ir komercinės patalpos jau domina potencialius savininkus.

Verslo straipsnių visus kompas

„Klaipėdiečiai tikrai aktyviai domisi, rezervuoja. Nieko keisto, nes miesto centre tikrai trūksta naujos statybos kokybiškų butų ir komercinių patalpų“, – teigė pašnekovas.  

Projektuotojų vizualizacija

Projektiniuose pasiūlymuose teigta, jog pastato architektūra išreiškiama modernios architektūros principais.

„Numatomi dideli langai – nuo grindų iki lubų. Fasado medžiagiškumas parenkamas „taurus“ ir ilgaamžis, t.y. natūralios medžiagos – vario (Patina) panelės ir cokoliniame aukšte bei esamam pastatui – keraminės apdailos plytelės. Spalviniu pastato sprendiniu siekiama pagyvinti esamą teritoriją bei prisiderinti prie esamo skvero“, – teigta projektiniuose pasiūlymuose.

Juos parengęs V. Lucenko pernai kovą „Atvirai Klaipėdai“ teigė, kad toks projektas Klaipėdoje yra išskirtinis.

Projektuotojų vizualizacija

„Tokio projekto Klaipėdoje nelabai matau, retai pasitaiko, tad norisi jį padaryti ilgaamžį ir vertingą. Todėl naudojame taurias medžiagas, kurios būtų ilgaamžės. Tai – varis ir klinkerio plytelės cokoliniame aukšte. Senamiestyje yra pastatų, kur panaudotas varis. Pavyzdžiui, Turgaus g. 37 kompleksas, Pievų Take yra toks pastatas. Bet vario savybė yra ta, jog po 70 metų visi pastatai bus žali, nes varis natūraliai oksiduojasi. Mes iškart norime tą spalvą tokią išgauti, aplinką pagyvinti, nes teismo pastatas toks niūrokas, o ir prie to skvero norisi prisiderinti natūralia spalva. Tad varis ir suteiks pastatui gyvybingumo, duos ryškumo, žaismingumo, jis pagyvins tą vietą, suteiks jai energijos. Mes projektuojame, kad pastato fasadui iškart būtų naudojamas tas pasendintas varis. Jis turi ir atskirą pavadinimą – tai varis Patina. Po 70 metų jis spalvos tikrai nepakeis, nes suteikiama 300 metų garantija“, – aiškino V. Lucenko.

Projektuotojų vizualizacija

Prie rekonstruojamo pastato, jam priklausančio sklypo ribose suprojektuotos 24 vietos statyti automobilius – būtent tiek, kiek reikia pagal teisės aktus.


  2021-05-27

  25 komentarai “Klaipėdos centre – naujas daugiabutis”

  1. AvatarAimanuojantiems (IP: 78.56.19.8)

   Noriu paklausti, kas nuolat ašarojantiems trukdė nusipirkti šį sklypą ir miestui padovanoti architektūros šedevrą su tik jums vieniems tikrai žinantiems, kokia jo paskirtis naudingiausia? Niekas juk netrukdo ir Baltijos k/t iš Fisantos perpirkti. Pirmyn! Ar jūs miestą tik klaviatūrą maigydami mylite?

  2. AvatarGinta (IP: 188.69.193.168)

   Palaikau projekto autorius, sprendiniai nenuobodūs, naujumo Klaipėdai reikia. O verkiantys dėl įvažiavimo, tai architektai tikrai pasistengė, nes suprojektavo geresnį nei esamas, būtų palikę esamą, tai būtų buvę dar daugiau nepatenkintųjų ašarų. Ir apskritai, Klaipėdos senamiestyje ir naujamiestyje yra apgalvotas gana gerai, tai yra dar galvotų vokiečių planavusių miestą palikimas, rusai miesto plėtrą jau nebe taip gerai apgalvojo. O kam nepatinka triukšmas Klaipėdoje, tai nebūkite joje, nedirbkite joje, negyvenkite joje, gyvenkite kaime ar vienkiemyje, ten bus tikrai tyliau 😉 Didmiestis yra didmiestis ir nereikia tikėtis, kad gatvės bus tylios ir jose ne važinės automobiliai.

  3. AvatarZzz (IP: 86.100.26.45)

   Kiek jūs dar galite raudoti? Viskuo nepatenkinti tautiečiai? Minimalios algos didinimu, NPD didinimu, spaudimu diktatoriui, staybomis šalies viduje?

   • AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

    Žmogus negali būti viskuo patenkintas, nebent jis būtų psichiatrinės ligoninės pacientas ar zombis iš tų laikų, kai kiekvieną partijos ir vyriausybės nutarimą sutikdavo “audringais, ilgai trunkančiais aplodismentais” (citata iš tarybinio laikraščio). Komentatoriai kritikuoja šį projektą – nemato jame originalių kūrybinių sprendimų, prognozuoja išvažiavimo į Daukanto gatvę sunkumus… Šio komentaro autorius nepatikėjo duodama 300 metų garantija. Manyčiau, komentarai labai adekvatūs, ko negalėčiau pasakyti apie Jūsų piktą ir užgaulią repliką.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    >>>Nezabitauskas. O kaip pavadinti zmogu, kuris viskuo nepatenkintas? 😉

  4. AvatarVietinis (IP: 78.62.145.19)

   Blyn klounai, pabandykit dabar išsukti iš Pievų Tako g. į S. Daukanto g. Misija sunkiai įmanoma, tai dar nėra jokio namo. O kas bus, kai pastatys ?

  5. AvatarMiesto svecias (IP: 86.100.80.132)

   Pastatas , vos net važiuojamoji dalyje netoli prekybos uosto.Reikia automobilį vairuoti ,šitoje vietoje itin atsargiai.

  6. AvatarMiesto svečias. (IP: 86.100.80.132)

   Kiek atvaziuoju į Klaipėdą vis matau jau 30 metu pastatą ,aptrauktų tinklu. Atspekit ,kokiame miesto rajone randasi šis paminklas…………

   • Avataršiaip (IP: 78.57.211.224)

    Šakalienės garsieji rūmai, Baltijos kinoteatras. Kuris? 🙂

  7. AvatarStasys (IP: 90.131.37.211)

   Visa miesta šuddėźėmis ir inkilais apstatė. Smarves miestas. Nera jau Klaipedos. Šudpėda

   • AvatarStasiui (IP: 78.56.19.8)

    Jei tavęs čia nebūtų, šūdo mieste būtų tikrai mažiau.

  8. AvatarV. J. (IP: 88.90.16.49)

   Urbanistinės aplinkos kontekste neadekvačiai išpūstas mastelis ir tūris bei ignoruotos gatvės raudonosios linijos meta įtarimo šešėlį arba ant su projektu susijusių asmenų architektūrinių kompetencijų arba galimos korupcijos. Gėda, liūdna ir jau seniai nebestebina.

  9. Avatarhm (IP: 86.100.102.104)

   Komentatoriai, nuo kada naujamiestis vadinamas senamiesčiu? Gal naujojo pastato vizualizacija ir ne šedevras, bet kokiu atveju atrodo geriau, nei jo vietoje buvę dviaukščiai sandėliukai

  10. Avatarmarko (IP: 85.221.79.167)

   Paprasta ” karobke” ,architekturos nei kvapo

  11. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   300 metų garantija? Humoristai! Galiu duot savo kepurę pridėt, kad po 10-15 metų visų čia paminėtų uabų nė kvapo neliks, nebus kam nė pretenzijų reikšti. Bet ir taip šitokie statiniai trumpaamžiai, gal nė kelių dešimtmečių nereiks, kai bus pripažinti fiziškai ir morališkai pasenusiais. Neišvengiamai ateis laikas, ir jis ateis greičiau, negu mes dabar įsivaizduojame, kai visos tos “šiuolaikinės architektūros” dėžutės bus griaunamos, kad nedarkytų miesto centro vaizdo.

   • AvatarPraeivis (IP: 90.138.32.24)

    Jaučiu, kad po 10-15 metų kai kam reikės duoti savo kepurę pridėti… Gal pats pabandyk ką nors sukurti?

  12. AvatarPezėjimas (IP: 88.119.156.187)

   Skaitau komentaruose architektūros žinovų pezalus ir graudu darosi. Galiausiai jeigu jau pats V.Lucenko teigia, kad čia -“pastato architektūra išreiškiama modernios architektūros principais” tai arba anas mokėsi architektūrų kokiam Magadane ir bent Klaipėdos miesto, Lietuvos dar nematęs, o gal projektavo kažko apsirūkęs. Tik jau tokiam nepaaiškinsi. O šiaip tai viskas labai paprasta – jei mieste būtų normali miesto taryba ar bent valdžia ir miesto architektas, tai nors kažkas vienas iš jų pareikalautų tokius lucenkiškus kliedesius privalomai prieš viešinant apsvarstyti Architektų rūmų ekspertų taryboje ir kol iš ten negaus pritarimo tokių vadinamų projektinių pasiūlymų nederinti. Pagaliau to pareikalauti gali bet kas iš pasipiktinusių komentatorių ir juo labiau Klaipėdos bendruomenių asociacija, o geriausia tai kad tą padarytų to rajono bendruomenė. Jei jau iš ties taip “skauda” dėl tos Klaipėdos ir visokių jos tapatybių.

  13. AvatarRomas (IP: 88.135.28.139)

   Gražus pastatas! Papuoš miestą, atsiras daugiau darbo vietų. Klaipėda gražėja ir tai džiugina!

  14. AvatarČerlis (IP: 188.69.197.192)

   Tai kas tuos pastatus išlaiko,sezona pastovėjo ir pelyja, autentiškos, skarbonkiu statyba ,pigei ir greitai jokio miesto veido

   • AvatarAlgirdss (IP: 84.15.187.48)

    38m prabangus būstas….nejuokinkit ….prabanga Nuo150m prasideda….o ne sandėliuko dydžio

  15. AvatarJo (IP: 88.119.136.56)

   Bus gerai ten tiems kas mėgsta miesto triukšmą !

  16. AvatarNaujakuriai" alpsta" (IP: 188.69.213.172)

   Absoliutus svetimkūnis tarp senųjų dar likusių namų ir skvero aplin koje. Apie gyvenimo kokybę- triukšmą, automobilių susigrūdimą taršą, net nešneku! Bet , manau, atsiras tokių, kurie susžavės. Gal alps iš laimės ?

  17. AvatarKur miesto identitetas? Ar viskas eina link PC... (IP: 78.57.214.60)

   Senamiestyje tokie dalykai? Kodėl Šiaurės prospekte apleistuose plotuose nestato daugiabučių? Šiuo metu ten jau formuojasi lūšnynų kvartalas….

  18. AvatarVytautas (IP: 193.219.130.163)

   Senoji Klaipėda liko be savo vaikų…
   Mieli ir brangūs naujakuriai ir čia gimusieji, miesto tapatybė – pavojuje. Ar bus įdomu vaikščioti, gyventi programiškai nubraižytame mieste. Tai gręsia ir Mėmelio miestui… Ar kas buvote Europoje, nors Lenkijoje?

   Ten iš senovės daromas verslas ir pelnas…

  19. AvatarVia (IP: 78.63.40.78)

   Klaipėdos centre tikrai netrūksta administracinių patalpų,tiek tuščių pastatų,tik kad nuomos kainos neadekvačios.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt