P0

Uostas ir jūra

Pasieniečiai išvyksta pagelbėti Italijai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-09


Greitaeigio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) katerio „Boomeranger 1100“ įgula išlydėta į tarptautinę operaciją „Themis“, vykstančią Viduržemio jūros regione, prie Italijos krantų.

Su pasieniečiais trečiadienį simboliškai atsisveikinta Pagėgių pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos Kopgalio atraminame punkte vykusios ceremonijos metu. Būsimiesiems operacijos dalyviams įteikta Lietuvos valstybės vėliava.

Tarptautinę operaciją „Themis“ organizuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX. Jos metu siekiama padėti Italijai vykdyti sienos stebėjimą centrinėje Viduržemio jūros dalyje, kovoti su nelegalia migracija ir neleisti nusikalstamų grupuočių atstovams bei su terorizmu siejamiems asmenims patekti į Europos Sąjungą. Viena pagrindinių šios operacijos dalių yra paieška ir gelbėjimas.

18 VSAT pareigūnų ir tarnybinis kateris bus dislokuoti Pantelerijos saloje. Italijoje jie dirbs keturis mėnesius Taip pat į operacijos tarptautinį koordinacinį centrą Romoje vyksta ir du operacijos koordinatoriai

Operacijoje „Themis“ Lietuvos pasieniečių katerio įgula dalyvauja trečią kartą. Anksčiau tarnybinė VSAT plaukiojimo priemonė buvo naudojama dar vienoje FRONTEX operacijoje, „Poseidon 2018“. Ji vykdyta ties Graikijos Lesbo sala.

Pagrindinės Lietuvos pasieniečių užduotys tokiose operacijose yra nelegalios migracijos kontrolė, paieškos ir gelbėjimo darbai, aplinkos teršimo prevencija, žvejybos taisyklių kontrolė.

Pirmoji katerio įgula į Italiją iškeliauja lėktuvu birželio 11 d.. Kateris yra transportuojamas sausuma ir tik paskutiniąją kelionės atkarpą, 120 jūrmylių nuo Sicilijos iki Pantelerijos salos, pasieniečiai įveiks vandeniu.


  2021-06-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt