Konkursas „Klaipėdos knyga” gali tapti vasaros tradicija

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Salvija Smolinskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2021-06-18

Komentarų: 2

Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio kiemelyje vykusios konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ apdovanojimų ceremonijos metu paskelbtos populiariausia ir gražiausia knygos, apdovanotos leidyklos bei autoriai.

Salvijos Smolinskaitės nuotr.

Šįkart ceremoniją galėjo stebėti ne tik gausus svečių būrys, bet ir naujosios bibliotekos kaimynai iš savo namų balkonų.

Jau 15 metų vykstantis konkursas šiemet tiek pasikeitė ne tik dėl to, kad apdovanojimai buvo įteikiami lauke, bet ir dėl to, kad ceremonija vyko vasaros metu. Bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė paminėjo, kad visada stengdavosi konkursą užbaigti prieš knygų mugę, tačiau dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos konkursą teko atidėti. Visgi konkurso organizatoriai dėl to neliūdi – netgi mano, kad apdovanojimai vasarą gali tapti nauja tradicija.

Populiariausios knygos rinkimuose trečią vietą užėmė Kęstučio Domerecko knyga „Nemuno delta“, antrą vietą – Lietuvos jūrų muziejaus išleista knyga „Vandens gyvenimo linija“. Klaipėdos gyventojų balsu pirmą vietą užėmė ir populiariausia Klaipėdos knyga 2020 metais tapo Vasilijaus Safronovo „Klaipėdos miesto istorija“, kurią išleido Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Gražiausia knyga, kurią rinko dizainerių komisija, vadovaujama dizainerės Agnės Kanaverskytės, buvo išrinkta fotomenininko Broniaus Vyto Karaciejaus fotografijų albumas „Jutimai“.

Apdovanoti buvo ne tik laureatai. Menininkės Neringos Poškutės-Jukumienės sukurtais atminimo ženkleliais už nuopelnus miesto kultūrai ir padėkomis buvo pagerbti fotomenininkas Bronius Vytas Karaciejus, Baltijos regiono istorijos archeologijos instituto direktorius, vyriausiasis mokslo darbuotojas, profesorius Vasilijus Safronovas, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus vedėja Jurga Bardauskienė, leidėjas, istorikas, kraštotyrininkas Kęstutis Domereckas, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja, archeologė Raimonda Nabažaitė.

2 Comments

  1. LT

    Orakului: Tamsta esate greičių greičiausiai prietranka. Matyt privačioje erdvėje orakulo postringavimai visiems namiškiams ir artimisiems įkyrėjo, o taip norisi būti išgirstam..Tai ir pezate, nepastebėdamas iš didybės manijos, kad šūdą malate .

    Reply
  2. Orakulas

    Dinozaurai, atsibuskit!! Apie kokias knygas čia svaigstat? Visi puikiai supranta, kad knyga – kaip toks daiktas – praeities atgyvena. Išrinkit dar gražiausią papirusą arba beržo tošį. Bus dar geriau. Jūsų iniciatyva yra mirusi ir tokius renginius darote tik patys sau, kad bent kiek pateisinti save ir bandant įtikinti jog esate dar ne beviltiški. Nors iš tikro viskas yra priešingai. Dieve mano, tiesiog vaikų darželis…

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Pristatys knygą, atgaivinančią tarpukario Klaipėdos kasdienybę 

Trečiadienį, balandžio 17-ąją, 17 val., Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) klaipėdietis žurnalistas Martynas Vainorius pristatys ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Kultūra

300-ąjį Imanuelio Kanto gimtadienį paminės įvairiais renginiais

Balandžio 22-ąją Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka švęs išskirtinę progą – lygiai prieš 300 metų, 1724 metų balandžio ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Kultūra

300 metų sulaukęs Imanuelis Kantas kviečia į svečius pas Herkų Kantą

Balandžio 22-ąją sukanka 300 metų nuo vieno ryškiausių žmonijos filosofinio paveldo kūrėjų – Imanuelio Kanto – gimimo. Kad ši data ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This