P0

Politika

Algos, dienpinigiai ir komandiruotpinigiai – tik į sąskaitą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-23


Seimas pakeitė Darbo kodekso straipsnį, pagal kurį darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalo būti mokamos į darbuotojo nurodytą mokėjimo sąskaitą bankiniu pavedimu. Siekiant skaidrinti dienpinigių išmokėjimo sistemą tokį siūlymą dar 2020 metų vasarį buvo registravęs Seimo narys, klaipėdietis Simonas Gentvilas, tačiau tik šios kadencijos Seime iniciatyva sulaukė pritarimo.

„Dienpinigių išmokėjimas tik bankiniu pavedimu sąžiningai veikiančio verslo iš esmės neapsunkins, tačiau sumažins dienpinigių nemokėjimo ar jų mokėjimo reikalavimų pažeidimų skaičių. Priėmus naujus Darbo kodekso bei Pelno mokesčio įstatymų pakeitimus dienpinigių išmokėjimo sistema taps kur kas skaidresnė“, – pranešime cituojamas S. Gentvilas.

Preliminariais skaičiavimais, „į rankas“ komandiruojami darbuotojai dienpinigiais vidutiniškai gauna maždaug 2 kartus daugiau pajamų, nei atlyginimu. Ypač prasta situacija yra krovininio kelių transporto ir statybos sektoriuose. Iki šiol Lietuvos įstatymai nenumatė privalomos dienpinigių išmokėjimo formos.

Tikimasi, kad nauji Darbo kodekso pakeitimai turėtų sumažinti šešėlį statybos bei transporto sektoriuose, didinti darbuotojų socialines garantijas, apribojant dienpinigių nemokėjimo ar piktnaudžiavimo atvejus.

Įstatymą palaikė 82 Seimo nariai, prieš buvo 6, susilaikė 24 parlamentarai.

Nauja tvarka įsigalios nuo 2022 m. sausio 1 d.


  2021-06-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt