P0

Politika

E. Gentvilas dėl V. Landsbergio statuso: Lietuva nebuvo kolūkis (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-30


Trečiadienį Seimas svarstys įstatymo projektą, kuriuo siūloma Vytautui Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą. Registruotame projekte siūloma įtvirtinti, kad Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 1992 m. lapkričio 25 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.

„Prezidento institucija atsirado tik 1992 metais įsigaliojus Konstitucijai, tačiau tai nereiškia, jog iki tol neturėjome valstybės vadovo. Nebuvo taip, kad Lietuvą valdė prezidiumas ar kitas kolektyvinis organas, kaip kokiame kolūkyje. Vytautas Landsbergis veikė kaip valstybės vadovas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, skyrė pareigūnus, tvirtino oficialius dokumentus savo parašu ir taip toliau“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas, klaipėdietis Eugenijus Gentvilas.

Dalis Seimo opozicijos jau pareiškė, jog iniciatyvos paskelbti V. Landsbergį valstybės vadovu greičiausiai nepalaikys.

„Apsispręsti dėl Jono Žemaičio, dėl Adolfo Ramanausko-Vanago argumentų užteko, nors istorinė distancija ir aplinkybės buvo visai kitos. Nepalaikantys iniciatyvos dėl V. Landsbergio paskelbimo valstybės vadovu teigia, kad dar reikia platesnių diskusijų, išgirsti visas nuomones, „pasiderinti“ pozicijas. Gal tikrai 30 metų diskusijų dar neužtenka, gal dar per anksti apie tai kalbėti?“, – ironiškai klausia E. Gentvilas.


  2021-06-30

  Vienas komentaras apie “E. Gentvilas dėl V. Landsbergio statuso: Lietuva nebuvo kolūkis”

  1. AvatarJambas (IP: 78.61.179.125)

   Kitoks požiūris – skait. Res/pub/likoje: Vaidas Žemaitis: Mes jau gyvename kaip Švedijoje (beveik)!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt