P0

Vasara

Pasibaigęs birželis – antras pagal karštumą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-02


Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, jog ką tik pasibaigęs birželis Lietuvoje buvo antras pagal karštumą nuo 1961 m.

Vidutinė mėnesio oro temperatūra Lietuvoje buvo 19,2 °C, o tai yra net 3,3 °C daugiau už įprastines daugiametes sąlygas.

Palmiros Mart nuotr.

Iki šiol šilčiausiais birželio mėnuo registruotas 2019 m. (20,1 °C), o šių metų birželis į trečiąją vietą nustūmė 2020 m. birželį (18,7 °C).

Tai jau trečiasis labai karštas birželis mūsų šalyje iš eilės. Net trys karščiausi birželio mėnesiai Lietuvoje registruoti per pastaruosius trejus metus.

Primenama, jog šių metų birželį buvo registruota šilčiausia birželio naktis Lietuvoje per visą meteorologinių stebėjimų istoriją – birželio 21 d. naktį oro temperatūra Nidoje nenukrito žemiau 23,1 °C.

Taip pat pasiekti atskirų dienų maksimalios oro temperatūros rekordai. Registruotas ir stichinis meteorologinis reiškinys – kaitra, apėmusi visą šalį ir trukusi nuo 3 iki 7 dienų.

Teigiama, jog vykstant klimato kaitai, karščio rekordai registruojami vis dažniau.


  2021-07-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt