P0

Uostas ir jūra

Kylant pasipriešinimui dėl švyturio atvėrimo žada rengti klaipėdiečių apklausą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-13


Klaipėdos savivaldybė praneša, kad po antradienį vykusio įvairių institucijų pasitarimo dėl galimybės atverti Klaipėdos švyturį visuomenės lankymui susidurta su naujais sunkumais.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Klaipėdos nafta“ po kreipimosi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą (PAGD) informavimo savivaldybę, jog, PAGD teigimu,  teritorijoje, kurioje yra Klaipėdos švyturys, „rizikos laipsnis yra nepriimtinas gyvenamosioms, sodininkų bendrijų, centrų ir specializuotų kompleksų zonoms. Tuo pačiu departamentas akcentavo socialinės rizikos nepriimtinumą, tais atvejais, kai objekte yra daugiau kaip 10 žmonių“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Jame teigiama, kad reaguojant į tokią informaciją susitikimo metu buvo iškeltas klausimas dėl pačios „Klaipėdos naftos“ planų šalia švyturio statyti administracinį pastatą.

„Suprantame susirūpinimą ir jokiu būdu nesiekiame planuoti jokios veiklos, kuri gali būti nesaugi švyturyje besilankysiantiems gyventojams ar šalia švyturio esančioms įmonėms. Tačiau šiame reiškiamo susirūpinimo fone klausimų kelia pačios bendrovės planai šalia švyturio statyti administracinį pastatą – ar jame taip pat nekils „nepriimtina socialinė rizika“, kai bus daugiau kaip 10 žmonių, dirbs ne tik įmonės darbuotojai, bet ir lankysis kiti asmenys? Saugumas yra be galo svarbus, tačiau standartai visiems turi būti vienodi. Esu įsitikinęs, kad švyturį visuomenei galima atverti užtikrinant visus reikiamus saugumo reikalavimus. Klaipėda – jūrinis miestas ir gyventojai nusipelnė turėti tikrą jūrinį traukos objektą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iki šiol galimybė patekti į švyturį paprastai buvo sudaroma vieną kartą per metus, per „Švyturių dieną“. Susitikimo metu, anot savivaldybės, kai kurių institucijų atstovai išsakė nuomonę, kad „Klaipėdos naftai“ išplėtus veiklą bei dėl to sugriežtinus saugos reikalavimus ir šios šventės metu gali būti panaikinta galimybė apsilankyti Klaipėdos švyturyje.

„Dvejopas jausmas kalbant apie švyturio atvėrimą išgirsti minčių apie jo visišką užvėrimą. Esu už tai, kad turime ieškoti sprendimo – tikiu, kad jei yra noras, galima rasti ir galimybes. Siūlau niekam iš anksto neprisidengti nuostata, kad tai neįmanoma. Tikslas yra atverti ir atsiverti, o ne užverti ir džiaugtis, kad yra teisės aktų, kurie leidžia tai daryti. Švyturio atvėrimas būtų puikus sklandaus bei geranoriško miesto ir uosto bendradarbiavimo pavyzdys. Tačiau svarbiausia – miestiečių nuomonė, todėl nedvejodamas inicijuosiu gyventojų apklausą, kad išsiaiškintume, kokie yra gyventojų poreikiai. Jei poreikis yra, galimybes turime rasti“, – teigia meras.

Jei Klaipėdos miesto savivaldybės taryba sutiktų perimti švyturį savivaldybės nuosavybėn, būtų rengiamas Vyriausybės nutarimas dėl turto perdavimo. Pagrindinė funkcija, kurios vykdymui savivaldybė galėtų perimti švyturį – galimybė miesto gyventojams ir svečiams jį lankyti, įtraukti švyturį į miesto turistinių ir lankytinų objektų sąrašą. Dėl švyturio įveiklinimo galimybių diskutuojama ir su mieste veikiančiomis turizmo, rinkodaros ir kitose srityse dirbančiomis įstaigomis.

40 metrų aukščio švyturys, pasitinkantis į uostą įplaukiančius laivus, pastatytas ir įžiebtas 1796 m. Jis buvo vienas pirmųjų Baltijos jūros šiaurės rytų pakrantėje. Per Antrąjį pasaulinį karą objektas buvo visiškai sugriautas, tačiau 1945 m. atstatytas.


  2021-07-13

  2 komentarai “Kylant pasipriešinimui dėl švyturio atvėrimo žada rengti klaipėdiečių apklausą”

  1. AvatarNaftos darbuotojas (IP: 78.56.245.236)

   Meras matyt seniai lankėsi Klaipėdos naftoje, nes turėtų prisiminti, kad ir dabar esantis bendrovės administracinis pastatas yra ten pat Burių gatvėje

   • AvatarVis tik (IP: 84.15.182.44)

    Jeigu verslui trukdo visuomeninis objektas, tai gal verslas ne tinkamoje vietoje?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt