P0

Politika

VTEK narių nuomonėms išsiskyrus, pratęstas S. Gentvilo elgesio tyrimas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-28


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė atidėti klausimo nagrinėjimą dėl aplinkos ministro klaipėdiečio Simono Gentvilo elgesio ir pratęsti tyrimo terminą iki rugsėjo 9 d.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad šį klausimą nagrinėjusių trijų komisijos narių nuomonės išsiskyrė. Pagal VTEK veiklą reglamentuojantį įstatymą, sprendimą VTEK priima narių balsų dauguma, o balsuoti dėl sprendimo turi ne mažiau negu trys VTEK nariai. Du iš penkių VTEK sudarančių narių nagrinėjant klausimą nedalyvavo dėl kasmetinių atostogų.

VTEK tyrė, ar S. Gentvilas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

S. Gentvilas esą nusišalino nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ir priimant sprendimus, susijusius su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, kol šios inspekcijos viršininko sudaryta komisija atliks statinio avarijos tyrimą. Balandį ministras dalyvavo priimant Vyriausybės nutarimą „Dėl Aplinkos ministro Simono Gentvilo nusišalinimo“ ir jį pasirašė.

VTEK primena, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti įstatymas numato trijų mėnesių terminą. VTEK tyrimo atlikimo terminą gali pratęsti. Bendra tyrimo trukmė negali viršyti 6 mėnesių termino.


  2021-07-28

  Vienas komentaras apie “VTEK narių nuomonėms išsiskyrus, pratęstas S. Gentvilo elgesio tyrimas”

  1. AvatarKiek (IP: 78.61.179.125)

   sumokėta už “nuomonių ne sutarimą”?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt