P0

Kriminalai ir nelaimės

Už smurtą prieš mažametį – piniginė bauda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-29


Klaipėdos apylinkės teismas už nežymiai sutrikdytą mažamečio sveikatą vyrui skyrė 3250 eurų dydžio baudą. Taip pat nuteistasis turės nukentėjusiajam atlyginti 500 eurų neturtinę žalą ir 98,13 eurų – Klaipėdos teritorinei ligonių kasai už nukentėjusiojo gydymą.

Pasak teismo pranešimo, nustatyta, kad dar 2019 metų gruodžio 19 rytą, daugiabučių namų kieme, vyras, priėjęs prie kiemo aikštelėje buvusių moksleivių ir aiškindamasis, kas nuteistojo sūnui pardavė elektroninę cigaretę, priėjo prie nukentėjusiojo, kad patikrintų pastarojo kuprinę. Berniukui to daryti neleidus, vyras jį suėmė ranka už kaklo ir apčiuopomis patikrino nukentėjusiojo kuprinę. Patikrinęs nukentėjusiojo kuprinę, jis šalia buvusiems draugams liepė eiti į mokyklą, o pats, vesdamas nukentėjusįjį skersgatviu pas mokyklos direktorę, vieną kartą dešine ranka smogė vaikui į pilvo sritį, tuo padarydamas nukentėjusiajam pilvo sumušimą, sukėlusį nežymų sveikatos sutrikdymą.

Kaltinamasis teisiamojo posėdžio metu kaltės nepripažino ir tvirtino, kad nukentėjusiojo atžvilgiu smurto nevartojo, o kilus žodiniam konfliktui, nukentėjusįjį už necenzūrinius žodžius, įžeidinėjimus, nuvedė pas mokyklos direktorę. Kaltinamojo tvirtinimu, nukentėjusysis jį su draugais apkalbėjo.

Vis dėlto teismas, analizuodamas ir vertindamas byloje surinktus įrodymus, padarė išvadą, kad teisiamasis įvykdė jam inkriminuotą nusikaltimą.

„Nukentėjusiojo nurodytas įvykio aplinkybes, patirtus sužalojimus pilvo srityje, jų mastą, susidarymo mechanizmą patvirtino ne tik nukentėjusiojo parodymai, bet ir kiti liudytojai, taip pat byloje esanti specialisto išvada”, – rašoma teismo pranešime.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad teisiamasis padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą mažamečio nukentėjusiojo sveikatai, taip pat į tai, kad nenustatyta jo atsakomybę sunkinančių ar švelninančių aplinkybių bei į nuteistąjį charakterizuojančius duomenis: dirba, praeityje buvo teistas už smurtinio pobūdžio nusikaltimus, tačiau teistumas išnykęs, baustas administracine tvarka, turi vieną galiojančią nuobaudą.

Teismas, įvertinęs visumą aplinkybių, nuteistojo asmenybę, jo socialinę padėtį paskyrė su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę – piniginę baudą.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.


  2021-07-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt