P0

Politika

Su Žemės ūkio ministerijos veikla susipažins ir kretingiškis gimnazistas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-24


Jau trylika metų patys aktyviausi ir geriausiai besimokantys baigiamųjų klasių jaunuoliai dalyvauja projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“, laužančiame visus stereotipus apie valstybės tarnybą. Šiemet didžiausias dėmesys bus skirtas vienam svarbiausių Vyriausybės prioritetų – Žaliajam kursui. Su Žemės ūkio ministerija, aktyviai veikiančia šioje srityje, ir jai pavaldžiomis įstaigomis šią savaitę iš arčiau susipažins du projekto dalyviai.

ŽŪM nuotr.

Jonaviškė Simona Butkevičiūtė, šiais metais įstojusi į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos abiturientas Tomas Perkumas pirmąją savo viešnagės ministerijoje dieną susitiko su jos kancleriu Valdu Aleknavičiumi, žemės ūkio ministro patarėja Kristina Simonaityte, Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėju Antanu Venckumi.

Rūpinantis projekto dalyvių saugumu, dėl COVID-19 pandemijos dalis veiklų vyks nuotoliniu būdu. Susitikę su Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistais, Simona ir Tomas susipažins su atliekamais maisto ir gyvūnų ligų laboratoriniais tyrimais. Projekto dalyviai bendraus ir su Valstybinės augalininkystės tarnybos atstovais.

Projektui įpusėjus, jaunuoliai lankysis Lietuvos žirgyne, kur ne tik susipažins su žirgų veislėmis, priežiūra ir treniravimu, bet ir galės jais pajodinėti.

INFORMACIJA

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ organizuojamas kasmet nuo 2009 m. Jame dalyvauja 30 atrinktų jaunuolių. Paskirstyti po du, savaitės praktiką jie atlieka vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje. Projekto dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą bei savaitę patys dalyvauti šioje veikloje.


  2021-08-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt