P0

Miestas, Svarbu

Komisariato automobilių aikštelės statybos nutolo

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-08-25


Permainų uostamiesčio Kauno gatvės gyventojams, kenčiantiems dėl nuo automobiliais užkimštų kiemų, teks palaukti – Turto bankas nutraukė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato automobilių stovėjimo aikštelės statybų konkursą.

Naujasis Klaipėdos apskrities policijos komisariato pastatas pastatytas strategiškai patogioje vietoje – Kauno gatvėje. „Atviros Klaipėdos” nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau ne kartą rašė, kad leidimas komisariato statybai Kauno gatvėje buvo išduotas dar 2012 m. vasarį, tačiau 2013 m. rugpjūčio 2 dieną oficialiai pradėtos statybos dėl lėšų trūkumo buvo padalintos į du etapus – antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas dėl per didelių kaštų buvo paliktas ateičiai.

Toks sprendimas itin pablogino gyvenimo sąlygas šalia Kauno gatvės esančių daugiabučių gyventojams – jų kiemai policijos darbo metu yra nuolat perpildyti automobiliais, kurie dažnai statomi ir ne tik ant šaligatvių, bet ir vejos, rudenį žemės plotus paverčia purvynais.

Kovo viduryje vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Klaipėdos merui  pažadėjo, kad aikštelės statybų projektas netrukus bus pradėtas įgyvendinti ir jau balandį Turto bankas, dar metų pradžioje patikslinęs techninį projektą, paskelbė rangovo paieškos konkursą.

Pirmas stabtelėjimas vykdant šias konkursines procedūras įvyko dėl to, kad buvo gauta pretenzija bei nemažai įvairių klausimų dėl pirkimo sąlygų. Procedūros buvo sustabdytos iki bus išnagrinėta pretenzija ir pateikti atsakymai. Tačiau tai pasirodė ne pati didžiausia kliūtis judėti statybų link.

Turto banko Komunikacijos skyriaus vadovė Edita Sirutienė „Atvirą Klaipėdą” informavo, kad šį konkursą teko nutraukti.

„Konkursu domėjosi 5 tiekėjai, buvo gauti dviejų tiekėjų pasiūlymai. Vienas pasiūlymas neatitiko konkurso sąlygų, kitas – viršijo maksimalią konkurso kainą. Atsižvelgdami į sparčiai kintančią situaciją statybų rinkoje, Turto banko projektuotojai atliko perskaičiavimus pagal dabartines rinkos kainas. Gavę įmonės valdybos pritarimą, naują konkursą planuojame paskelbti šių metų rugsėjį”, – teigė E. Sirutienė.

Pasak jos, vadovaujantis Turto banko susitarimu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kelių aukštų automobilių stovėjimo aikštelės projektas turi būti užbaigtas iki 2022 metų pabaigos.

Pagal projektą komisariato sklypo šiaurės rytinėje dalyje turi būti pastatyta 5235 kv. m ploto, 19,8 m aukščio antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje numatytos 205 vietos automobiliams. Pirmame aukšte suprojektuotos 8 vietos skirtos žmonių su negalia automobiliams.


  2021-08-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt