P0

Politikų tribūna

E. Gentvilas: daugiau dėmesio žmogaus teisėms ir savivaldai (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-26


Liberalų sąjūdžio frakcija užregistravo savo siūlymus Seimo rudens sesijos darbų programai. Anot frakcijos seniūno klaipėdiečio Eugenijaus Gentvilo, didžiausias dėmesys skirtas asmens teisėms ir pribrendusiems konstituciniams pakeitimams.

„Susitelkėme į įstatymų kokybę, ne kiekybę. Geriau kiekvieną įstatymų pakeitimą nuodugniai išdiskutuoti ir racionaliai pagrįsti nei paskubomis priiminėti visos valstybės gyvenimą keičiančius teisės aktus. Dėl daugelio liberalų pateiktų projektų jau pavasario sesijoje esame kalbėję tiek su koalicijos partneriais, tiek su dalimi politikų iš opozicijos, todėl teikiame tik tuos įstatymų projektus, kuriems tikimės Seimo pritarimo“, – sako E. Gentvilas.

Liberalų pateiktame sąraše įregistruoti siūlymai keisti Konstitucijos straipsnius dėl rinkimų amžiaus cenzo sumažinimo Seimo rinkimuose iki 21 metų bei tiesioginių merų rinkimų.

Numatomų darbų sąraše daug dėmesio skirta žmogaus teisių ir laisvių apsaugai. Tam įregistruotas Žvalgybos Kontrolieriaus įstatymo projektas, Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisų projektas bei Asmens duomenų apsaugos įstatymo pakeitimai. Siūlomais įstatymų projektais siūloma atidžiau reguliuoti valdžios institucijų veiklą, renkant informaciją apie asmenis ir užtikrinti privačių duomenų apsaugą.

Didelis įstatymų paketas skirtas gerinti savivaldos situaciją ir padėtį Lietuvos regionuose – įregistruoti Vietos savivaldos įstatymo bei Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo įstatymo pakeitimai, užtikrinantys stabilesnį savivaldybių finansavimą centrinės valdžios pavestoms funkcijoms vykdyti.

Tarp prioritetinių Liberalų frakcijos darbų ir Alkoholio kontrolės įstatymo projektas, kuriuo siekiama atšaukti nelogiškus ribojimus, suvienodinti alkoholio prekybos laiką visomis savaitės dienomis.

Frakcijos seniūnas E. Gentvilas taip pat užregistravo specialų Lukiškių aikštės statusą panaikinantį įstatymą.

„Dabartinis įstatymas dėl Lukiškių aikštės yra visiškai absurdiškas, nes numato, jog tai turi būti gedulo, susikaupimo, rimties aikštė, kitaip sakant, net įstatymiškai apibrėžiama emocinė atmosfera ir dar nurodyta, kad pagrindinis akcentas turi būti Vytis“, – ydingas įstatymo nuostatas akcentavo E. Gentvilas.


  2021-08-26

  3 komentarai “E. Gentvilas: daugiau dėmesio žmogaus teisėms ir savivaldai”

  1. AvatarKlemka (IP: 83.188.102.208)

   Na dėl savivaldos tai aišku, specai sakė kad Šventosios uostą gylinti galima tik įrengiant apsauginius bonus, be jų jokios naudos iš gylinimo darbų, bet ponulis save skaitė protingesniu už specus ir paskandino apie tris milijouis litų į vandenį, o dabar šneka apie savivaldą ir žmogaus teise ar jo atstovaujama partija tai mato per brendžio dėžutes

  2. AvatarIr tas Gentvilas kalba apie teise (IP: 90.131.41.93)

   Sedi seime ir balsuoja už žmonių Konstitucinės teisiu pažeidimus…..nu ir nu?

  3. AvatarE.Gentvilai (IP: 88.118.160.21)

   vienaip ar kitaip, bet Tamsta, į Seimą išvažiavai “per Klaipėdą” O kada su savo liberalais atiduosi skolą miestui ir jo žmonėms? Na pvz. inicijuok teritorijų planavimo įstatymo pataisą, kad panaikinti galimybę viename mieste rengti du bendruosius planus. Ir, kreipkis į Konstitucinį teismą, kad pripažintų uosto bendrąjį planą antikonstituciniu. Va tada bus galima pradėti diskusiją apie savivaldos teises. Ar Lukiškių smėlis su arkliu ar be svarbiau?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt