Eksprokuroro šeimos dramą nagrinės už uždarų durų

Fotoreportažai, Kriminalai ir nelaimės, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-09-22

Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį atvertė dar kovą iš pareigų atleisto buvusio Klaipėdos apygardos prokuroro Sauliaus Galmino bylą dėl smurto artimoje aplinkoje.

Dar iki pradėdama nagrinėti bylą iš esmės kolegija, kurią sudaro teisėjai Linas Pauliukėnas, Edita Lapinskienė ir Dalia Kursevičienė, patenkino prašymą rengti neviešus posėdžius.

Nei S. Galminas, į teismą atvykęs su žmona, nei jo sutuoktinė teigė, jog nieko nekomentuos. Nuo komentarų susilaikė ir kaltinimą byloje palaikanti Šiaulių apygardos prokurorė Laimutė Martinavičienė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Įprastai teismas nutartis dėl tolesnių neviešų posėdžių priima viešai, pirmojo posėdžio metu išklausęs ir žodinius advokatų bei prokurorų argumentus – taip neseniai buvo padaryta ir dviejose šiame teisme nagrinėjamosiose baudžiamosiose bylose dėl Klaipėdos hospiso bei Kretingos psichikos sveikatos centro veiklos. Pasak šio teismo pirmininko Mariaus Dobrovolskio, procesas leidžia priimti tokią nutartį ir iš anksto.

Beje, bylos nagrinėjimas iš numatytos salės buvo perkeltas į teismo aktų salę, o žurnalistų buvo paprašyta įsikurti ne šalia jos esančiame koridoriuje, bet keliolika metrų toliau, kur atsirado iki tol šiame teisme nematyta informacinė lentelė. Visa tai paaiškinta aplinkybe, kad neva negalima užtikrinti garso izoliacijos. Vėliau teismo darbuotojai išnešė ir minėtajame koridoriuje iki tol stovėjusias kėdes.

S. Galminui yra pareikšti kaltinimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl fizinio skausmo sukėlimo arba nežymaus sužalojimo savo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui bei pagal straipsnį, numatantį atsakomybę už tokios veikos padarymą mažamečiui arba kankinant nukentėjusį asmenį. Už tai baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Buvęs prokuroras teisme ginasi pats, be advokato.

Ikiteisminis tyrimas S. Galmino atžvilgiu buvo pradėtas šių metų sausį, kai jo žmona Aušra kreipėsi į pareigūnus, pranešdama namuose Klipščių kaime patyrusi sutuoktinio smurtą. Nuo į namus atvykusių pareigūnų prokuroras tąsyk paspruko, bet netrukus buvo surastas ir apklaustas. Praėjus kuriam laikui jo žmona žiniasklaidai pateikė naują įvykių versiją, iš esmės kaltę prisiėmusi pati dėl esą užsitęsusios negydytos depresijos ir iš to kilusios jos pačios neadekvačios reakcijos. Tačiau byla dėl smurto artimoje aplinkoje buvo baigta ir perduota Klaipėdos apygardos teismui.

Per 18 metų dirbant prokuratūroje S. Galminui ne kartą pačiam yra tekę teisme palaikyti valstybinį kaltinimą smurto artimoje aplinkoje bylose.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Garsiai nuskambėjusioje žmogžudystės byloje - griežta bausmė

Klaipėdos apygardos teismas antradienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai dėl vyro nužudymo ir neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos baseino statybų istorija: STT plaunasi rankas 

Nors bylą dėl Klaipėdos baseine palikto broko išnagrinėjęs teismas priėmė atskirą nutartį, kuria Klaipėdos apygardos prokuratūrai pranešė, jog atsakingų asmenų ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Tėvas sumušė 9-metę

Policija pranešė, kad trečiadienio rytą, apie 10 val., į Klaipėdos vaikų ligoninę buvo pristatyta ir dėl sumušimų paguldyta 2015 m. ...
2024-03-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This