P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos baseino defektų bylos pradžios vis dar nematyti (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-09-28


Nuo 2019-ųjų pavasario niekaip nepradedamoje nagrinėti byloje dėl broko naujajame Klaipėdos baseine – dar viena ilgiau nei planuota užsitęsusi pauzė.

Pernai liepą dėl defektų uždaryta baseino nardymo šachta neveikia iki šiol. Klaipėdos baseino nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau nekart rašė, kad nesuradus bendros kalbos su baseiną stačiusiais rangovais – „Axis Industries“ ir jau bankrutavusia UAB „Deglas“ – dėl atsiradusių defektų šalinimo Klaipėdos savivaldybė dar 2019-ųjų pavasarį kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų atlikti atitinkamus darbus. Tačiau iki pat šiol dar net nesibaigė nė parengiamasis teismo posėdis.

2020 m. kovą Klaipėdos apygardos teismas patenkino savivaldybė prašymą skirti baseino ekspertizę – tuo metu minėta, kad yra apie 100 nepašalintų defektų. Ši eksperto Artūro Sabeckio ekspertizė, anot UAB Klaipėdos baseinas advokato Gedimino Juknevičiaus, vietoje žadėtų 8 savaičių išsitęsė 7 mėnesius.

Šiemet vasarį vėl surengus parengiamąjį teismo posėdį ir G. Juknevičius, ir savivaldybės advokatas Gintaras Aleknavičius išpeikė eksperto darbą ir prašė paskirti pakartotinę ekspertizę.

Teismas, patenkinęs tokį prašymą, įpareigojo savivaldybę ir Klaipėdos baseiną sumokėti po 12 500 Eur už ekspertizę. Pastaroji turėjo būti atlikta iki gegužės 3 dienos, tačiau iki šiol dar nebuvo surengtas nė vienas šios bylos posėdis.

Klaipėdos apygardos teismas informavo „Atvirą Klaipėdą”, kad buvo sulaukęs teismo eksperto Tomo Monstavičiaus pranešimo, jog dėl didelės apimties ekspertizės aktą jis planuoja pateikti rugsėjo 30 d.

Pernai liepą dėl defektų uždaryta baseino nardymo šachta neveikia iki šiol.

INFORMACIJA

Naujasis Klaipėdos baseinas greta „Švyturio“ arenos atidarytas 2018 metų birželio pradžioje. Pastatą projektavo Olandijos kompanija „Slangen+Koenis International“ ir Lietuvos architektų biuras „Cloud architektai“. Pradinė baseinų statybos kaina siekė 15,823 mln. eurų, statybų eigoje ji išaugo iki 16,579 mln. eurų. Baseino statybų techninę priežiūrą (Savivaldybei ji atsiėjo 8 674 eurus) vykdė UAB „Kelvista“.

Ilgai netrukus paaiškėjo, kad baseine gausu įvairiausio broko. Jau buvęs „Axis Industries” generalinis direktorius Mantas Galdikas BNS buvo sakęs, kad įmonė atsisakė taisyti defektus, kurie esą atsirado ne dėl jos, o dėl projektuotojų ir valdytojų kaltės (pagal koncesijos sutartį 15 metų baseiną valdo bendrovė Klaipėdos baseinas).


  2021-09-28

  3 komentarai “Klaipėdos baseino defektų bylos pradžios vis dar nematyti”

  1. AvatarLL (IP: 188.69.199.174)

   kažin kas sugalvojo būtent ekspertą S. pakviest…

  2. AvatarT (IP: 88.119.193.25)

   Toj Klaipėdoj vienos problemos, kuo toliau tuo smagiau. Senų niekas nesprendžia, svarbu pseudo pilį kai kam pastatyt. Juokdariai.

  3. Avatar... (IP: 88.118.19.244)

   Su Sabeckiu susidėsi , tai tik bėdos ir pažadų turėsi. Aplenkti lankų tokį pseudoekspertą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt