P0

Aplinkosauga

Sugautą lašišą ar šlakį nuo spalio 1-osios privaloma paleisti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-30


Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), tęsdamas akciją „Lašiša 2021“, primena, kad prasideda naujas jos etapas „Sugavai ir paleisk“. Žvejai mėgėjai spalio 1–15 d. galės žvejoti tik paleisdami visus sugautus šlakius ir lašišas.

Akcija „Lašiša“ rengiama tam, kad neršti plaukiančios lašišinės žuvys būtų apsaugotos nuo brakonierių. Be to, pasak Aplinkos kokybės departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjo Kęstučio Motiekaičio, aplinkosaugininkams rūpi ne tik išaiškinti darančius ar padariusius pažeidimą asmenis.

„Labai svarbi ir nusižengimų prevencija – mūsų tikslas užkirsti kelią galimam neteisėtam lašišų ir šlakių išteklių naudojimui“ , – AAD pranešime pažymi specialistas.

Taip pat aplinkosaugininkai primena, kad iki spalio 15 d. žvejoti šias žuvis ir tose upėse, kurios nurodytos Limituotos žvejybos tvarkos apraše, bus galima tik turint vieną dieną galiojančią žvejo mėgėjo kortelę. Be to, Nemune žvejoti neršti plaukiančias lašišas draudžiama.

Kad lašišos ir šlakiai lengviau migruotų, kai kuriose užtvankose, elektrinėse įrengti žuvitakiai – žuvų pralaidos. Nurodytose vietose bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė.

Vairuotojai turi žinoti, jog pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

Privalu įsidėmėti ir tai, kad yra vietų, kuriose iki spalio 15 d. apskritai draudžiama žvejoti. Tarp tokių minimos ir 3 vietos Vakarų Lietuvoje:

 • Agluonos upės žiotyse ir 100 m žemyn
 • Salanto upės žiotyse ir 100 m žemyn
 • Veiviržo upės žiotyse ir 500 m žemyn ir 100 m aukštyn

INFORMACIJA

Už neteisėtą lašišų ir šlakių žvejybą naudojant elektros ar ultragarso prietaisus numatyta baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų; naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą) numatyta bauda iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu; pažeidžiant limituotos lašišų ir šlakių žvejybos priemones ir sąlygas, numatyta bauda iki 550 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.


  2021-09-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt