P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Pagėgiuose žada įamžinti 1923 metų sukilimo dalyvius: prašo gyventojų pagalbos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-02


Pagėgių savivaldybėje lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje (Čikagoje) valdybos narys Ernestas Lukoševičius bei keli Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, su kurias Pagėgių savivaldybė buvo užmezgusi draugiškus ryšius dar prieš įamžinant Klaipėdos sukilimo vieno iš vadų, Vyties Kryžiaus kavalieriaus Jono Šimkaus atminimą.

Organizatorių nuotr.

Svečių vardu kalbėjęs šiųmečio paminklo partizanui J. Lukšai – Daumantui Liūbavo gyvenvietėje idėjos autorius E. Lukoševičius pasiūlė Pagėgiams imtis ypatingo projekto – pastatyti paminklą visiems 1923 metų Klaipėdos krašto sukilėliams, surengti mokslinę konferenciją, inicijuoti aktyvų išeivijos įtraukimą ir atskiru leidiniu išleisti konferencijos medžiagą.

Savivaldybės vadovai pritarė šiai idėjai. Nutarta telkti krašto verslininkų ir Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje valdybos, Mažosios Lietuvos fondo Čikagoje, Vilniaus ir Klaipėdos universiteto akademinės ir Pagėgių savivaldybės aktyviosios bendruomenės narių bei atstovų pajėgas ir teikti prašymą Lietuvos vyriausybei dėl dalinio finansavimo iš Klaipėdos krašto metų programos biudžeto.

Organizatoriai kreipiasi į Pagėgių krašto, Lietuvos ir išeivijos žmones, prašydami pasidalinti bet kokia istorine medžiaga, susijusia su Klaipėdos sukilimo dalyviais, jų gyvenimo detalėmis šeima ir kt. Nuotraukas, įvairius aprašymus, prisiminimus ir kitokią istorinę medžiagą galima pateikti būsimo projekto vieniems iš vykdytojų –  Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejui: tel. 8 656 15021, el.p. m.jankausmuz@gmail.com

Lietuvos Seimas 2023-uosius metus yra paskelbęs Klaipėdos krašto metais.


  2021-10-02

  Vienas komentaras apie “Pagėgiuose žada įamžinti 1923 metų sukilimo dalyvius: prašo gyventojų pagalbos”

  1. AvatarAnonimas (IP: 77.0.182.97)

   Jokio sukilimo 1923 metais nebuvo !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt