P0

Nuomonės, Svarbu

Jūsų dėka kova už laisvą žodį tęsis! (8)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-10-11


Su nauja savaite prasideda ir nauja kova už Jūsų teisę žinoti.

Šiandien, pirmadienį, lyg ir turėtų paaiškėti, ar Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas pasinaudos jam įstatymų suteikta teise atnaujinti procesą „Atviros Klaipėdos” byloje prieš Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

ATNAUJINTA. Jau paskelbus šį tekstą portalas delfi.lt jau pranešė, kad teismo pirmininkas rašys teikimą dėl proceso atnaujinimo. 

Kad ir kaip toliau viskas klostysis, pažadu, jog Jūsų visų dėka eisime iki galo. Kolegoms iš visos Lietuvos susivienijus už Jūsų teisę žinoti, tolimesnis kelias pakartotinio nepalankaus sprendimo atveju yra labai aiškus – individualus skundas Konstituciniam Teismui ir kreipimasis į Europos Žmogaus Teisių Teismą. 

Kaip jau ir minėjau, visas ligšiolinis teisminis procesas „Atvirai Klaipėdai” atsiėjo apie 4 400 eurų. Šią sumą pinigų pralaimėjimo atvejui aš jau buvau atsidėjęs ir finansinę dienraščio ateitį planuodavau be jos. 

Iki šio pirmadienio ryto, per keturias dienas, skaitytojai iš viso „Atvirai Klaipėdai” pervedė 2 950 eurų. Visa ši suma bus skirta tolesnei teisinei kovai finansuoti. Jei paramos bus daugiau (būdai kaip mus paremti – https://www.atviraklaipeda.lt/parama/), ją skirsime kasdienei veiklai.

Ačiū visiems, kurie prisidedate prie to, kad mūsų valstybė būtų atvira savo žmonėms! 


  2021-10-11

  8 komentarai “Jūsų dėka kova už laisvą žodį tęsis!”

  1. AvatarNe į temą (IP: 82.145.222.235)

   Perskaičiau teismo nutartį, pagal kurią “neviešajam” asmeniniui iš AK priteista 1210 EUR. Vadinasi, teisinėms paslaugoms pati AK sumokėjo 3190 EUR. Pagalvojau, kad ar nereikėtų panašiais atvejais pirmiau viešai kreiptis pagalbos į skaitytojus. Manau, kad ginant viešąjį interesą atsirastų ( gal net kolektyviai ) teisininkų, kurie padėtų pro bono principu. Kaip matau, karts nuo karto teisininkai pasinaudoja Jūsų tribūna.

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.191.213)

    1210 eurų – tik pirma instancija. Priteista dar ir už išlaidas pirmoje instancijoje. Bet taip, sumoje mūsų teisinės išlaidos buvo didesnės.

  2. AvatarSėkmės Atvirai Klaipėdai (IP: 95.215.143.16)

   Kryževičius paaiškino, dideli teismo krūviai, todėl klaidų pasitaiko. Laikraščiu galima užmušti ne tik musę, bet ir tapatį teismą. Tai kaip dabar bus su ta teisėja, kurią prezidentas rekomendavo būti aukščiausio teismo teisėja? Kai žurnalistas dirba sąžiningai, jam neturėtų būti jokių kliūčių.

  3. AvatarIrena (IP: 78.57.207.95)

   Labai tikiuosi , kad viskas pavyks.Laikykitės

  4. AvatarSara (IP: 85.232.156.228)

   Paremkit po truputį kas galit

  5. AvatarAčiū, Martynai (IP: 86.100.76.243)

   Nuoširdus ačiū, Martynai, kad nenuleidai rankų. Ačiū ir Lietuvos žurnalistams, kad taip sukilo ir palaikė ,,Atviros Klaipėdos” nelygią kovą. Žmonės gerieji, nejaugi tik tiek teišgalime paremti laisvą žodį. Susivienykime, kas kiek gali. Mes tikrai tai mokame. Nebūkime abejingi. Turi išaušti ta diena, kai nebus toleruojama korupcija, nepotizmas, vagystės iš mūsų kišenių.

   • AvatarPensininkas. (IP: 78.61.100.125)

    Jooo…, komunizmą irgi Chruščiovas žadėjo, sulaukėme, jooo…

   • AvatarPagiežingam pensininkui (IP: 81.7.91.14)

    Jūsų žiniai: istorija vystosi spirale, praėjo 30 metų. Todėl, matyt, grįžtame į Chruščiovo laikus, kai teisę į tiesą turi tik elitas. Arba “elitazzz”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt